Bezprzewodowe przesyłanie obrazu z laptopa na TV

Witam,

Posiadam laptopa MSI CX61 z kartą sieciową Realtek RTL8723AE.

Chcę przesłać obraz z laptopa na telewizor korzystając z funkcji Miracast wbudowanej w system Windows 8.1.

 

Oto kroki jakie do tej pory wykonałem:

Najpierw włączyłem w moim telewizorze opcję Miracast.

Następnie - na laptopie - otworzyłem pasek boczny (skrót- Windows+C), następnie wybrałem panel “Urządzenia”, “Inny ekran”, następnie kliknąłem “Dodaj ekran bezprzewodowy”.

W nowym oknie pojawiło się: “Trwa wyszukiwanie urządzeń”, a na liście odnalezionych urządzeń: Thomson-TV-AA293C, ale nie mogłem się z nim połączyć. W trakcie wyszukiwania telewizora, miałem laptopa podłączonego cały czas z routerem.

Obraz na TV uzyskałem dopiero, gdy na laptopie rozłączyłem się z internetem.

Próbowałem również zainstalować program Intel Pro WiDi Software for Windows, ale podczas instalacji wyświetla się: “Karta bezprzewodowa nie jest kompatybilna z aplikacją WiDI”.

 

Doszedłem do wniosku, że z moją obecną kartą wifi nie mogę w tym samym czasie korzystać z Internetu i wysyłać bezprzewodowo obrazu do TV, dlatego chcę ją wymienić w serwisie.

 

Która karta sieciowa Dual Band obsługująca WiDi będzie pasowała do mojego laptopa? Czy możecie polecić mi inne modele?

http://allegro.pl/wifi-widi-intel-dual-band-wireless-ac-7260ngw-i5538974065.html

http://allegro.pl/karta-wi-fi-intel-wireless-n-7260-2x2-bgn-bt-hmc-w-i5576918729.html

http://allegro.pl/karta-wi-fi-intel-db-wireless-n-7260-2x2-agn-bt-hm-i5576918760.html

 

 

TV: THOMSON 58FU3563C

Laptop: MSI CX61 2PF-1465XPL

Procesor: Intel i7-4712MQ

Karta graficzna: Intel HD 4600 oraz NVIDIA GeForce 840M

Karta sieciowa: Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

System: Windows 8.1 64-bit

Router: TP-LINK TL-WR1043ND v2

Pewności nie mam, bo nie testowałem, ale urządzenie WiDi powinno być podłaczone do TV, coś jak to: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-widi.html

Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazów, muzyki, filmów z laptopa na TV to można użyć Windows Media Player (dzięki wbudowanemu DLNA):

 

TV musi być wpięty w sieć z routerem kablem lub przez wifi

 

W Windows Media Player:

  • Strumień, włączyć wszystkie opcje przesyłania strumieniowego, zezwolić na połączenie z TV

  • W Windows udostępnić folder lub plik do wyświetlenia na TV

Teraz w WMP lub samym Windows w menu kontekstowym jest opcja Odtwarzaj do - i nazwa TV

@drunkula,

Do tv podłączony mam jakiś adapter Wi-Fi, który dostałem przy zakupie telewizora - id: “USB\VID_148F&PID_5372&REV_0101”), ale nie jest to urządzenie WiDi, bo telewizor ma funkcję widi/miracast już wbudowaną.

 

Nadal nie wiem dlaczego przy nawiązywaniu połączenia z telewizorem przez Wi-Fi Direct, nie mogę połączyć się z moim AP…

Jeśli mój router obsługuje tylko pasmo 2.4GHz, to czy po zakupie nowej karty będę mógł nawiązać 2 połączenia na paśmie 2.4GHz jednocześnie: laptop-router i laptop-telewizor?

 

@fobo,

Nie chodziło mi o przesłanie samego filmu w technice DLNA, ale o wyświetlenie całej zawartości pulpitu.

Tak, druga karta pozwoli nawiązać drugie połączenie, tylko nie bardzo rozumiem dlaczego niemożliwe jest połączenie od laptopa przez AP do TV. No chyba że ten adapter Wifi/jego oprogramowanie wymaga połączenia bez pośredników (co byłoby dość głupie) lub wymuszana jest jakaś specyficzna adresacja IP, której router/AP  nie chce obsłużyć?

 

Dlatego, że Miracast wymaga połączenia bezpośredniego (Wifi DIrect). Nie działa w oparciu o żadne AP, więc spokojnie działa nawet gdy AP nie istnieje wcale w okolicy.

 

Ja z własnego doświadczenia zapytam - próbowałeś zaktualizować sterowniki do wbudowanej karty sieciowej? Aktualizacja ostatnio poprawiła mi znacząco działanie Miracasta.

O, dobrze że ktoś z doświadczeniem, jednak nadal będę uważał, że to dość głupie, że nie potrafi to działać jeżeli AP może w komunikacji pośredniczyć. Możliwość jego pominięcia to oczywisty atut, ale ciężko mi uwierzyć, że nie da się tego rozwiązać z użyciem tylko jednej karty WiFi (np odpowiednią adresacją IP).

Bo niby skąd TV ma wiedzieć, że łączy się z AP a nie PC? Musi istnieć jakiś myk, aby skonfiguraować IP/porty, inaczej cała technologia jest psu na budę, a w świecie komputerowym nonsensy rzadko się zdarzają.

mktos,

Moja wersja sterownika do karty sieciowej to: 2012.13.402.2014, z dnia: 2014-04-11. Zaaktualizawałem je do wersji: 2012.14.417.2014, z dnia:2014-04-30 , ale problem nadal występuje.

Myślałem, że to oczywiste, ale: jaki adres IP dostajesz z routerea, a jaki z TV?

ipconfig /all da Ci tą informację (najpierw oczywiście start-> uruchom->cmd)

 

Nie miałem na myśli dokupienia drugiej karty, tylko zamianę obecnej Realteka na np. Intel WIRELESS-N 7260 2x2, ale nie wiem czy to rozwiąże mój problem.

Tak jak napisał mktos, Miracast działa bez routera. Adres IP z TV: 192.168.173.1 port: 7236.

Tak to wygląda u mnie: http://s4.postimg.org/gnn8mfwf1/miracast.jpg

Adres IP z routera: 192.168.0.104.

 

// Nie wiem dokładnie jak, ale udało mi się rozwiązać problem.

W menadżerze urządzeń->karty sieciowe, z menu wybrałem Widok->Pokaż ukryte urządzenia, następnie odinstalowałem: Karta Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter i Karta Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2, potem: Menu->Akcja->Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

 

W ustawieniach karty sieciowej, w zakładce zaawansowane zmieniłem również:

802.11d na wł.

Bandwidth: 20MHz Only (wcześniej było 20_40 MHz)

Częstotliwość wysyłania ramek: 100

Roaming Sensivity Level: High

Tryb preambuły: Długa i krótka preambuła.