Bezprzewodowy internet, jaki polecicie mi sieć...?

(Macio117) #1

Witam,

Gdybym chciał wybrać bezprzewodowy internet, to jaki polecicie mi za sieć :?:

Ten internet, chciałbym mieć w notebooku, i mieszkam na wsi, ale często jestem w miastach, gdzie jest zapewne EDGE na wszystkie sieci(u mnie jest EDGE, ale tylko - chyba tylko - w sieci ERA).

Więc jaką mam sieć wybrać, abonament, modem do notebooka :?:

Ps

Będzie głównie przystosowany do celów biznesowych [więc nie będzie ściągania gier(wiekszych) /programów(wiekszych)].

(Oldcrazyster) #2

Ja bym ci polecił sieć radiową :wink: :smiley:

(Macio117) #3

A na jakiej zasadzie to działa :?:

Tak jak te bezprzewodowe rozwiązania połączenia z internetem dzięki siecią takim jak Era, Orange czy też Plus GSM :?:

(Oldcrazyster) #4

http://www.wirelesslan.com.pl/

Sprawdź to, będziesz wiedział na jakiej zasadzie to działa :slight_smile:

Nigdy nie słyszałeś o internecie radiowym?? (wiesz antenka i karta sieciowa...?)

(Macio117) #5

A jaką opcję polecisz mi wtedy :?:

(Oldcrazyster) #6

Jak to "opcję"....?

Nie rozumiem Cię...

(Macio117) #7

Jak masz Neo 640, Neo 1024...

Teraz rozumiesz :?:

Tylko, czy dzięki temu będę miał łąćzność z internetem, czy tylko między komputerami podłączonymi pod tą sieć... :-o

:?:

(Lazowski) #8

jeżeli wybierzesz "sieć radiową" tak jak doradził DevilJin to będziesz skazany na internet tylko w miejscu gdzie będzie podpisana umowa

jeżeli wybierzesz internet poprzez sieci komórkowe to zyskujesz mobilność na prawie cały kraj kosztem większej ceny i słabszych osiągów

porównaj sobie oferty poszczególnych sieci i zobacz co ci się bardziej opłaca

wybór jest tak duży że nie można powiedzieć "bierz tą opcję " wszystko zależy do czego będziesz używał tego, twoich funduszy itp

(Macio117) #9

To zdecydowanie odpada, ponieważ będzie lepiej chyba wybrać neostradę 1MB, gdyż mieszkam na wsi, ale jest możliwość jej założenia.

Jakie róźnice są między:

PLUS:

• iPlus

prywatnie 60

• iPlus

prywatnie 110

Orange:

• Orange Free Standard

• Orange Free Premium

:?:

(Lazowski) #10

specyfikację każdej oferty masz na stronie usługodawcy więc odsyłam cię tam.