Bezprzewodowy internet w domu oraz LAN - co muszę zrobić

Witam. Moj internet to łącze 1Mbit, Multimedia Poslka (usługa emil junior z modemem speedtouch 330). Usługi nie są dostarczane na liniach TPSA (jak netia).

W domu mam dwa komputery (laptop siostry - Windows Vista, mój - Vista i często obok niej jakiś linuks). Jakie urządzenia muszę kupić, aby mieć na swoim komputerze dostęp do internetu bez używania modemu speedtouch 330, tak aby był konfigurowany automatycznie zarówno na windowsach jak i na linuksach (niekonienicze wszystkich), oraz aby dostęp do internetu miałą także siostra na laptopie (np bezprzewodowy). Fajnie by było gdyby nasze komputery moża było spiąć w sieć LAN (np do wymiany plików, albo gry LAN). Czy takie coś jest możliwe i czy da się to zrobić niedrogo?

Dlaczego? - chcę się pozbyć jakoś tego modemu ponieważ utrudnia mi łączenie się z poziomu linuksów (rożnych od ubuntu, debian, openSUSE) oraz powoduje zapętaljące się BSODY w WIndows 7 (RC oraz RTM z MSDNAA).

potrzebny ci router z wbudowanym modemem adsl i jak ma być bezprzewodowy to musi mieć wbudowany AP.

tego typu sprzętu jest masa,od tańszych do droższych z bajerami.Twoje wymagana spełni 99% urządzeń dostępnych na rynku.

Ja poleciłbym Ci http://www.allegro.pl/item718361361_tp_ … p_192.html ale podobno niektórzy mieli kłopot przy słabszych parametrach linii

albo coś takiego: http://www.allegro.pl/item718260428_pen … ratis.html

dobre są też Linksys’y

może niech koledzy doradzą Ci coś bardziej bo z tematu ADSL dawno wypadłem :smiley:

a o Linuxy i Windowsa się nie martw,teraz każde urządzenie ma DHCP więc podłączenie internetu ogranicza się do wetknięcia kabla/podłączenia do sieci bezprzewodowej

Wybierz sobie jakiś router ADSL z AP działający w Annex A.

Polecam Linksysa (np. WAG160N-EU), z tańszych możesz wziaźć jakiegoś PENTAGRAMa (Cerberusa), NETGEARa, czy D-LINKa.

d-linka nie bierz bo już sporo miałem z nim do czynienia i sprawiał problemy

Dowiedz się najpierw od dostawcy, czy masz Annex A czy Annex B. To, że łącze jest zakończone RJ-11 a nie RJ-45, wcale nie musi oznaczać że jest to Annex A.