Bezprzewodowy internet w komputerze stacjonarnym

Witam, proszę o doradzenie, jaki sprzęt kupić, aby mieć bezprzewodowy internet w komputerze stacjonarnym. Słabo znam się na komputerach i boję się, że kupię coś, co nie będzie pasowało, albo będzie to za mało aby się połączyć. Mam router linksys i do tej pory łączyłam się kablowo z internetem przez ten router, ale chcę teraz przenieść komputer do innego pokoju (ale router chcę zostawić w tym samym miejscu co jest, bo przenoszenie go byłoby by dość uciążliwe i kompa przenoszę tylko na jakiś czas) i teraz właśnie pytanie, co potrzebuję, żeby komputer stacjonarny wyłapywał bezprzewodowo neta? Wystarczy sama karta sieciowa WIFI na USB? Np takie coś http://allegro.pl/micro-karta-wifi-na-u … 52931.html

Słyszałam, że można też podłączyć kartę PCI (http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow … 51961.html). Czy to obojętne, która wybiorę? Czy karta PCI musi byś dopasowana do płyty głównej, gdzie się w ogóle ją podpina? Szukałam już informacji, ale trochę się gubię, dlatego proszę o nakierowanie mnie.

Jakby co, to płyta główna: Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Jeżeli będziesz miała jakiś problem z podłączeniem karty PCI to kup USB i po problemie. Dowiedz się jeszcze czy sygnał wi-fi jest wystarczająco mocny w tym pokoju co ma być komputer. Inaczej ta karta na USB może być za słaba. W razie czego możesz wziąć kartę z możliwością podpięcia zewnętrznej anteny http://www.sztianhao.com/en/prodetial.php?id=116

Ja bym polecał kartę na USB, możesz podłączyć do innego komputera, zabrać do starszego laptopa etc.

Polecono mi Modecom MC-UN22 i bardzo sobie chwalę, mam trzy i spisują się super. Przy problemach z zasięgiem jest jeszcze MODECOM MC-UN11A.

Cześć

Ja bym zdecydowanie polecił Ci tą kartę sieciową.

Jest ona przeze mnie przetestowana, i chodzi bardzo dobrze, z zasięgiem i sterownikami też nie ma żadnych problemów.

Kartę sieciową na USB raczej bym odradził, z często są problemy, trzeba ją odłączać i podłączać bo jej często komputer nie wykrywa, szczególnie na Windows’ie XP, bo na Windows 7 chodzi to trochę lepiej. Sterowniki akurat do tej nie są zbytnio przyjemne dla mniej doświadczonego użytkownika.

Obydwie karty sieciowe mają podobny zasięg do tego montowanego w smartfonach.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i rady, wybrałam kartę USB z antenką z linku od Xemidry, ponieważ nie mam problemu z zasięgiem w tym drugim pokoju, bez problemu łapię sygnał netbookiem.

Cieszę się, że mogłem pomóc.