Bezprzewodowy internet z liveboxem i windows XP

Cześć, mam problem ;). Chciałabym zainstalować na świeżo sformatowanym laptopie internet z liveboxa. Będzie to komputer dla mamy, do użytku domowego. Mamy liveboxa, dzięki któremu internet mamy na 2 komputerach w domu.

Laptopa o którym mówię, używałam na studiach, ładnie łapał mi wszędzie internet (koledzy ze studiów instalowali mi sterowniki i wszystko, co potrzebne), również domowy. Pół roku temu przestał ze mną współpracować i odbierać internet w domu. Na studiach dalej chodził bez problemu. Po sformatowaniu (system windows xp, oryginalny) chciałam zainstalować na nim mojej mamie neostradę, jednak komputer nie czyta płyty dołączonej do liveboxa (w przeciwieństwie do wszystkich innych komputerów). Nie zrażona tym, postanowiłam ściągnąć oprogramowanie z internetu, przenieść je pendrivem i zainstalować. Takiego tworu nie da się jednak skonfigurować, a co ważniejsze w ‘połączeniach sieciowych’ nie mam (i od sformatowania nie miałam) ikonki sieci bezprzewodowej (jest tylko ‘połączenie lokalne’). Nie mam pojęcia z czego to może wynikać, ani jak mogę zrobić ten bezprzewodowy internet. Może ktoś miał podobny problem, albo może mi pomóc ;)?

Nie wiem, jak sprawdzić, jaki mam typ karty bezprzewodowej (o ile w ogóle mam coś takiego), w menadżerze urządzeń pod zakładką ‘karty sieciowe’ jest tylko ‘Karta Fast Ethernet zgodna z VIA’ (cokolwiek to oznacza). Mogę podać więcej danych, ale proszę o ścieżkę do nich. Pozdrawiam :wink:

…i tu jest problem. Jeśli chcesz się łączyć bezprzewodowo z internetem, to laptop musi posiadać bezprzewodową (WiFi) kartę sieciową, którą powinnaś widzieć w Menadżerze Urządzeń, w pozycji Karty sieciowe. Z reguły wszystkie nowoczesne laptopy ją mają, a karta bywa często włączana odrębnym przyciskiem (sprawdź!). Bez tego urządzenia połączenie bezprzewodowe z Livebox’em jest niemożliwe.

Przewodowe tak, dzięki tej istniejącej już i wykrytej karcie Fast Ethernet.

Prościej było napisać model lapa - być może nie masz softu do wifi zainstalowane o ile lap ma wewnętrzną kartę wifi.

Ja mam ten sam problem co koleżanka. Mój model laptopa to fujitsu Siemens Amilo Pro V3515. Też nie widac u mnie ikonki sieci bezprzewodowej.

A stery zainstalowane ? Jaki system XP/Vista/7 ?

http://pl.fujitsu.com/support/downloads.html

W wyszukiwarce wpisz v3515 i ci wyskoczą.

System XP. Stery instalowałem do chipsetu,Lan i podstawowe (grafika dzwiek)

No to tam jak rozwiniesz microsoft windows xp i zaznaczysz xp wywali ci stery do wifi są pod WLAN.

Ok spróbuję zainstalować.

Dodane 12.08.2011 (Pt) 12:44

Ok zainstalowałem i mam już ikone sieci bezprzewodowej i próbuję zrobić wg tego http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … i_wl_kart/ tylko jak naciskam przycisk na liveboxie to nie pokazuje mi sie żadna dostępna sieć bezprzewodowa.

Dzięki wielkie, już mi wszystko chodzi ;).