Bezprzewodowy internet


(Kukunamuniuu) #1

Witam, mam radiowy internet, antena umiejscowiona jest na dachu ii połączona jest kabelkiem z komputerem. Chce komputer przenieść do drugiego pokoju ale nie moge zmienić położenia anteny na dachu. Co zrobić by mieć bezprzewodowy internet w drugim pokoju??


(system) #2

Jeżeli kabel sięgnie to go przeciągnij do 2 pokoju. Jeżeli nie to kup nowy dłuższy kabel. Ostatecznie możesz kupić router i dać sygnał wifi po całym domu :stuck_out_tongue: ale jeżeli masz tylko 1 komputer to sie nie opłaca.


(Kukunamuniuu) #3

Ten pokój jest dość daleko i nie chce przeciągać żadnych kabli :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Poza tym w niedalekiej przyszłości chce mieć laptopa więc myśle, że zakup routera bedzie lepszym rozwiązaniem:) Czy jest jakiś specjalny model czy rodzaj routerów do internetu radiowego?? I czy to nie będzie spowalniało komputera? Czy internet nie będzie przez to wolniejszy?? ;>


(Tompyk) #4

Przez jakie złącze łączy się owa antena z komputerem. Router nie spowalnia komputera. Co rozumiesz pod pojęciem dość daleko - określ ile ścian w linii prostej będzie dzieliło miejsce aktualne z przyszłościowym.


(Bolo92) #5

W takim przypadku to dla mnie to tylko APC(Access Point client) i później AP(Access Point) do rozsyłania sygnału. Kabel im dłuższy tym gorzej powyżej 15m to szkoda ^^.

Narazie to najlepiej APC i skrętkę przeciągnąć a jak nie chcesz kabli to APC, AP i karta radiowa ale to koszty ok. 200zł+


(Kukunamuniuu) #6

Moja antena łączy się z komputerem przez RP-SMA.


(Tompyk) #7

W takim razie pozostaje ci tylko konfiguracja taka jak napisał Bolo92 , czyli APC(Access Point client) i później AP(Access Point)