Bezprzewodowy internet ?!

Witam, mam neostrade 512. Modem SpeedTouch w swoim pokoju doprowadzony na pietro kablem telefoniczmym i podlaczony przez usb do komputera (laptop taki jak w podpisie).

Mam pytanie jak i czy da sie zrobic cos zebym mial bezprzewodowo ten internet, poniewaz komputer czesta musze przenosic, a podlanczanie modemu jest uciazliwe.

Prosze o odpowiedz.

Tak, jest taka możliwość. Wymaga ona niestety pewnych kosztów. Mianowicie polecam kupno routera WiFi z modemem ADSL. (ja osobiście używam urządzenia D-Link G604T)

Miałem przyjemność pracy na tym wspaniałym notebooku i wiem, ze ten D-Link ma zasięg w obszarze otwartym do 150.

(mieszkam w domku jednorodzinnym, testowałem sprzet na zwenątrz).

Ten D-Link rowiez dziala jako Acces Point, wiec smialo mozesz przeglądać i zarządzać zawartocią dysków komputera stacjonarnego.

bezprzewodowy internet w obrembie mieszkania oczywiscie. i jeszcze jedno pytanie jakby to wygladalo w LIvebox i czy sie oplaca ?

pewnie ze tak mozna zrobic ja tak mam

na kompie neostrada a bezprzewodowo doprowadzony internet do laptopa

tylko ze musze miec wlaczonego kompa zeby w laptopie miec internet

w laptopie mam wi-fi a w kompie kupilem specjalna karte bezprzewodowa w kazdym jednym sklepie komputerowy takie rzeczy sa nazywa sie to Wireless LAN

200zł twoj router stoi na allegro, nie jest to tak duzo moge sobie na to pozwolic. i co on sam wystarczy do tego? a instalacja jest trudna?

lepiej zainwestuj w router, mam liveboxa i śmiało mogę stwierdzić, iż dla wymagających użytkwoników nie zdaje egzaminu, często sie wiesza, problemy z zasięgiem itp

dzieki za rade. wiec livebox odpada i zostaje router, tylko teraz jaki? D-Link G604T proponowany przez uzytkownika jest w sumie niedrogi ale widze wiele niepozytywnych komentarzy, jak to z nim jest? i czy moj laptop mozna zkonfigurowac z takim czyms? A jak nie D-Link G604T to jaki?

Ja bym wybral router, ale jednak przewodowy. Takie są niezawodne. Sam taki posiadam i rozdziela mi neostrade na 3 komputery już od ponad 4 lat. Praktycznie nigdy nie był wyłączany (tylko jak wyjeżdżam na wakacje). Firma trgo routera to USRobotics. Dalem za niego około 350zł i musze powiedzieć, że router niezniszczalny.

Z routerami przewodowymi masz pewność dostępu do neta o każdej porze, bez żadnego przerywania łącza.

no tak tylko ze ja chce miec bezprzewodowy internet na swojego laptopa, nie chce go dzielic na pozostale komputery. Wiec jaki sens jest wydawac kase na przewodowy router, jak to bedzie to samo co moj modem od neostrady?

moim zdaniem jest sens. Np. nie bedziesz musial miec wlaczonego kompa stacjonarnego aby miec net. Oszczednosc pradu.

D-link DSL-G624T ;]

proste i fajne uzadzonko do podzialu neta

wbudowany ap i modem adsl 2 wiec zrobisz wszystko co chcesz;)

dotego ma swicha 5 portowego wiec podepniesz i stacjonarny…

jak chcesz jakies namiary na konfig to pisz:)

niedawno stawialem takie cus unas w pracy:)

Tzn ze co ? nawet jesli kupie router bezprzewodowy to zeby udostepnic sobie bezprzewodowy internet na laptopie bede musial podpiac go do stacionarnego kompa ktory bede musial wlaczyc w czasie uzywania internetu na laptopie??

Mi choodzi oto zeby miec na laptopie ktorego uzywam bezprzewodowy internet w calym mieszkaniu i nie chce przy tym miec wlaczonego stacionarnego peceta.

patrz post wyzej

Nieważne, który komp będzie działał. Ważne żeby router był włączony.

yhym ok rozymiem. czyli kupie router ten D-link DSL-G624T.

dzg , miskok321 , sceri - na Forum w pisaniu postów używamy polskich znaków. Proszę to zmienić.

ok, przepraszam, będę używał polskich znaków jeżeli tak wam na tym zależy,tylko jaką to stanowi różnicę? hyM?