Bezprzewodowy net z netii


(Crazyworld82) #1

Witam. Czy może ktoś korzysta z internetu bezprzewodowego w netii i wie jak się połączyć za pomocą routera d-link DI-524 - głownie chodzi mi o to gdzie mam wpisać login i hasło


(Michal Steidl) #2

Aby się połączyć z routerem w przeglądarce wpisz http://192.168.1.254/ . Haslo i nazwa to user/user. Korzystam z netii router SLI-5300 i wszystko działa jak należy.


(Crazyworld82) #3

Nazwe i hasło dostałem emailem-tylko nie wiem za bardzo gdzie je mam wpisać, a mój router to d-link DI-524


(Michal Steidl) #4

Teraz już do końca nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. Nazwę i hasło- konto w Netii (faktury, ustawienia itd.) logujesz się na http://www.netiaonline.pl . Jak chcesz się połączyć z routerem i skonfigurować router:

Informacja z http://pececik.com/showthread.php?t=3186 [instalacja i konfiguracja D-Link DI-524 Wireless G Router] . Może oto chodziło.


(roobal) #5

Musisz w routerze zmienić rodzaj połączenia na PPPoA i tam podajesz login i hasło dostępu do sieci.

Pozdrawiam!


(Crazyworld82) #6

tak robiłem tylko, że...jednej rzeczy, której nie zrobiłem to nie podłączyłem routera do gniazdka telefonicznego :o :o :o :stuck_out_tongue:

I teraz mam takie pytanie-bo gniazdko telefoniczne ma mniejsze wejscie niż standradowe od kabla do internetu(skrętka czy jak to się tam nazywa) a po drugie jakbym podłączył tylko kabel od internetu to bym nie miał telefonu-więc wnioskuję, że pewnie potrzebuję jakiegoś "rozgałęźniika" (chyba ię to spliter nazywa) i teraz pytanie czy są takie splitery czy musze gniazdko wymienić czy jak to połączyć??


(Woytasmi) #7

Tym routerem sie nie polączysz

a Ty nie masz internetu bezprzewodowego tylko z gniazdka :slight_smile:

Wszystko poplątałeś :slight_smile:

Ale bez paniki - zmien router na taki z wbudowanym modem - tylko pamiętaj powiedz sprzedawcy jaki masz Annex - jeśli Netia na lini TP SA to annex A.