Bezprzewodowy pad nie łączy się z grami

2 lata temu kupiłem pada Ipega pg-9021 początkowo używałem na telefonie ale potem przestałem i po wymianie komputera kupiłem Bluetooth adapter ponieważ chciałem pograć na właśnie tym padzie. Pad normalnie łączy się z bluetooth w komputerze jako klawiatura, mysz i inny rodzaj urządzenia bluetooth (czyli tak jak powinno być bo oglądałem na YT) niestety problem pojawił się gdy odpaliłem pierwszą grę Rocket League i pad w ogóle nie reagował. Próbowałem również przy Minecrafcie w10 edition i Dircie Rally 2.0 ale nic z tego. Pobrałem program x360 controller emulator (coś w tym stylu) i grzebałem w ustawieniach ale program również nie wykrywał pada (wykrywał ale nic nie reagowało na ruszanie przyciskami) a w grach w ogóle pada nie wkrywało. Co ciekawe w przeglądarce na stronie gdzie właśnie sprawdza się pada każdy przycisk się ruszał i działał. Gdy klikam przycisk (chyba to jest home) otwiera mi przeglądarkę. Próbowałem na różne sposoby przekładać ten adapter czy szukać sterowników ale przeczytałem ,że ten pad nie wymaga sterowników. (Na youtube jest filmik gdzie ktoś normalnie podłączył tego pada bezprzewodowo do komputera i wszystko śmigało). Jeśli ktoś wie o co może chodzić to bardzo bym prosił o pomoc.

X360ce w wersji x86 pobierałeś? Wtedy musi pad działać. Coś źle zrobiłeś.

Na stronie jest ten pierwszy link (wersja 4.x dla wszystkich gier). Gdy uruchamiam mam zaznaczony ten Controller 1 i po prawej na górze klikam add i wybieram tego pada, gdy ruszam przyciskami nic nie reaguje. Możliwe ,że robię jakiś błąd bo nie znam się na tym programie.

Widzę, że strona całkowicie zmieniła się od mojego ostatniego razu, jak i nie widzę wersji programiku (x86, x64). Przeczytaj notatkę na stronie głównej. Dawniej trzeba było umieszczać plik x360ce w folderze z grą, a teraz widzę, że to potrzebne nie jest.
No nie pomogę, emulator zmienił się.

Jeszcze spróbuję coś zrobić. I tak dzięki za pomoc :wink:

1 polubienie