Bezrobocie w Polsce

Co myślicie na temat panującego u nas bezrobocia? Może dużo spośród nas nie ma pracy. Macie jakieś pomysły na walke z tą sytuacją w naszym kraju?

rząd ma bordzo dobry pomysł: :mrgreen:

mianowicie wymyslil konkurs na ten temat :shock:

złużmy im gratulacje wkońcu muszą tak cieżko sie obijać :? :x

a macie moze linki do jakiś stron z pomysłami dotyczącymi poprawy bezrobocia? interesuje mnie ten temat i byłbym wdzięczny za pomoc

Bardzo dobrym pomysłem jest ustawa o wprowadzeniu zakazu pracy hipermarketów i supermarketów w niedziele.

Kolejne kilkanaście tysięcy ludzi pójdzie na bruk.

Nie ma co: niedługo w Polsce będzie gorzej niż za komunistów.

PRL przy rządach PiSu to tak jak porównać malucha do BMW przy czym BMW to PRL :x :evil: :frowning: :frowning:

niestety… ale tak na prawde to z pracą nie jest źle… ale nikt nie chce niedoświadczonych ludzi, wolą mieć jakiegoś podrzędnego pracownika z doświadczeniem niż młodego i dobrze wykwalifikowanego bez doświadczenia… głupota pracodawców. Tylko że to jest jeden z aspektów bezrobocia są też inne, ale nie ma co się rozdrabniać :stuck_out_tongue:

Pomysł jak naprawić kraj ? Dać władze mi :stuck_out_tongue:

a jakieś konkretne pomysły np. polityków lub osób się tym zajmującym na poprawe sytuacji

Spoleczenstwo zrobilo sie bierne na pewne sprawy. Nie wszyscy poszli na wybory wiec narzekaja.

podatki, zusy i inne mniejsze dla małych firm zakładów usługowych itd, nie zabawy w becikowe i komisje…

Dokładnie. Najwięcej na pracy małych przedsiębiorstw zarabia nasze kochane państwo.

why? jak dla mnie to bezrobocie nie jest adekwatne do tego jak naprawde jest, wielu bezrobotnych pracuje na “czarno” a że są zapisani jako bezrobotni to dlatego, że chcą mieć płacone składki zdrowotne,etc…

za komunistów jak mówisz może i bezrobocie było mniejsze, ale to dlatego, że np. na 8 godzin pracy połowa była przeznaczana na tą pracę, bo więcej jej nie było i takie to bezrobocie małe.

Jeszcze jedna sprawa, nie dziwie się młodym ludziom(ale też starszym), którzy wyjeżdzają za granicę za pracą, poprostu chcą coś włożyć do garnka(np. w Belgii płaca minimalna to 1200€ z kawałkiem, w Polsce tylko 849 zł … przyjmując, że tam jest wszystko droższe 4 razy)

Ok a znacie jakieś strony z programami ugrupowań politycznych mających na celu sposób na walkę z bezrobociem?

popatrz na stronach oficjalnych albo na http://www.sejm.gov.pl

a co do sejmu, to co się czepiacie, naprawiać budżet kosztem bogatych to każdy głupi umie, nasi §osłowie myślą jak to robić kosztem biednych

wejdź na stronę PiSu :hahaha:

Pracy jest dużo lecz do taka, która pozwoli na normalne egzystowanie wymaga odpowiednieg doświadczenia, kwalifikacji itp. Tam gdzie zarobki są male ludzie olewają takie oferty - chyba, że nie ma się zbyt wygórowanych długofalowych planów.

Za komuny to każdy mial pracę i mieszkanie. Cała władza w ręce Rad !!

taki konkurs jakiś jest o bezrobociu… chyba NBP organizuje, ale nie jestem pewna - trzeba napisać pracę i zaproponować jakieś rozwiązania mające zmniejszyć bezrobocie