Bezszelestny komputer? komputero-tv?:)

Witam,

dwie sprawy, pierw ta krótsza :slight_smile: :

Jaki polecilibyście (chyba 430W wystarczy?) zasilacz, który jest BARDZO (jak najbardziej sie da) cichy i jednocześnie można go kupić po chrześcijańskiej cenie?

Druga dłuższa sprawa:

planuję zakup większego monitora LCD (20-22 cale) i Tunera TV, by mieć i duży monitor (by wiele się na nim mieściło). Do czego ma to posłużyć? Głównie giełda, i od razu wypełniałby obowiązki rozpadajacego sie mojego starego telewizora :).

Myślałem o:

monitory

  1. Benq 22" LCD FP222W H (WIDE, 8ms, HDMI, DVI ) - cena ok 1300zł

  2. Iiyama 22" LCD ProLite E2200WS-B1 (DVI, 5ms, czarny) - trochę droższy… prawie 1500zł…

Bardzo byłbym wdzięczny za obiektywne oceny, który z nich i dlaczego etc…

A może macie lepszą propozycję? :>

Jak widać oba mają HDMI - nie wiem o tym zbyt wiele, ale chyba będzie jakaś poprawa w jakości obrazu? Może też będę zmuszony wymienić kartę graficzną? (obecnie mam radeona 9550xt 256mb sapphire)

Jeśli tak to interesowałaby mnie taka karta do której mógłbym podłączyć np. 3 monitory (do obecnej mam dwa).

No i pozostał Tuner TV. Nigdy nie mialem z nimi do czynienia, więc za bardzo nie wiem czym mogą się różnić, dlaczego taki lepszy, a taki gorszy itd.

Napewno będę potrzebował pilota :), no i wejście do kabla od kablówki.

Co tu mogę jeszcze dodać? Żeby to nie była karta za 500-600zł…

Pozdrawiam i liczę na waszą fachową pomoc! :slight_smile:

Z tunerem mogę ci powiedzieć…obiektywnie mam ale u mnie nie działał w PC. Taki sam ma mój brat cioteczny i ma kablówkę a więc na TV obraz jest na piątkę. Ma też TUNER LEADTEK WIN FAST 2000XP Expert. No i jakość obrazu nie jest zbyt dobra. Ktoś na forum napisał, że jakość jest lepsza niżna TV. A to w ogóle nie prawda…ja oceniam jakość tunera na 3/6. No chyba, że w tej karcie są jakieś funkcje polepszania o ktorych nie wiem.

A jak wygląda twoja konfiguracja komputera ??

Compro VideoMate x500 lub Leadtek WinFast TV2000 XP expert

kamoreks - czemu u ciebie nie działał?

Żeby nie było tak, że pozbędę się TV, kupię LCD 22 cali, tuner TV i u mnie też nie będzie działało… heh to mi się nie uśmiecha.

Nastraszyłes mnie też trochę tą niską jakością obrazu… Bo jeśli ma być z nią faktycznie kiepsko… to trochę zmienia postać rzeczy :/.

Widzę, że polecane przez was karty kosztują ok. 130-160zł, co mnie cieszy. Nastawiałem się na ok. 250zł. No ale jeśli ta “stówka” ma znacząco zaważyć o jakości uzyskanego obrazu to wolę ją dopłacić.

D@widoS - AMD Athlon Barton 2600+, gigabyte 2004 RZ (chyba :slight_smile: ), 512mb ram, radeon 9550xt, sb live 7.1, dwa dyski (segate 160gb i maxtor 60gb), podłączone 2 monitory.

Chyba nic nie pominąłem.

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie co do monitora i zasilacza.

Pozdrawiam :slight_smile:

Co do monitora, to ja proponowałbym Iiyamę. Niektórzy może spytają co to za marka? Ale jak się ktoś bardziej interesuje, to wie że są to jedne z najlepszych monitorów, których używają profesjonalni graficy komputerowi. Rozejrzyj się jeszcze za monitorami Eizo - marka tak samo dobra jak Iiyama.

c3x - bardzo chętnie :slight_smile: ale widzę, że Eizo tych rozmiarów kosztuje od 4 tyś. zł w górę!

O Iiymie, jako o firmie produkującej monitory, też słyszałem dużo pozytywnych opnii. Ale niestety nie słyszałem żadnej o monitorach Benq. Co prawda różnica w cenie to niecałe 200zł - ale czy warto?

Monitor dobrze sprawdzić osobiście przed zakupem.

Zasilacz, podaj nazwę płyty ma wtyk P4?

Cichy zasilacz wentyl 140mm

http://zenfist.pl/pID/164.htm

Zebys podlaczyl trzy monitory potrzebujesz takie cos

http://www.matrox.com/graphics/en/gxm/n … igital.php

lub jakos karte ze stajni Matrox (tych nowych DROGIE)

bo sli i CF odpada w twoim wypadku,grafy niemusisz zmieniac jak niebedziesz grac,a jak grac to juz nieoplacalna inwestycja,zostaje ci tylko skalowanie na tych 22 calach

karta graficzna

RADEON X1950PRO

http://www.helios-bp.pl/shop/index.php?p15123

plyte glowna posiadasz 7VT600P-RZ ktora jest zasilana z 5V wiec do twojego konfigu ten Huntkey starczy co podal Tobi

A pamientaj ze wszystkie 22 cale sa na matrycy TN tego chyba nietrzeba tlumaczyc lepiej kupic 20,21 na lepszej matrycy

np.

http://dellware.euro.dell.com/dellstore … =DPL_59215

lub

http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce … VX_Bk.html

Standard przesyłania sygnału HD. HDMI, HDTV

Pozwolisz jednak, że co do matryc TN to nie należałoby je tak od razu skreślać. Zapraszam na Forum mva.pl

Tobi - płyta główna taka jaką podał ChrisG, czyli 7VT600P-RZ :slight_smile:

Monitor oczywiście mogę sprawdzić przed zakupem… Ale nie sprawdzę go w różnych formach akcji do jakich będzie stosowany też na codzien (filmy, gry, tv…).

a co sądzicie o zasilaczu Tacens Valeo 460W (półpasywny) ? Podobno wrecz niesłyszalny przy średnich obciążeniach…

ChrisG - to chyba podłączenie 3 monitorów sobie daruję i pozostanę przy dwóch :slight_smile:

Z kartą graficzną nie wiem jak wyjdzie - dodatkowy koszt :/.

Z tego co właśnie wyczytałem to matryce TN wcale nie są aż tak dużo gorsze, a jest różnica dwóch cali i 200zł na ich korzyść w stosunku do tego Dell’a i Nec’a (chociaż ten też ma TN?)…

Więc już sam głupieję i nie wiem co lepsze :).

Maryś - i w jaki sposób mogę zrobić użytek z tego standardu nie posiadając i posiadając tuner TV z HDTV? :slight_smile:

Pozdrawiam

Są. Możesz wybierac jakośc obrazu i jakośc nagrywania i jeszcze wiele innych opcji-mowa o Winfast 2000XP EXPERT.

enjoypoznan - czyli jednak jakość obrazu nie będzie średnia?

Jak ją oceniasz po wybraniu max. jakości obrazu itd?

Na dzień dzisiejszy możliwość oglądania materiału HD720 (1280x72) lub

HD1080 (1980x1080) to :

  • cyfrowy tuner satelitarny HDTV (np. platforma N, Cyfra+),

  • odtwarzacz Blu-Ray lub HD-DVD,

  • PC z odpowiednią kartą graficzną i mocnym procesorem,

Wnioski wyciągnij sam.

Maryś - dzięki :). Więc teoretycznie w najbliższym czasie napewno mi się nie przyda, aczkolwiek monitora/telewizora/tunera na rok się z reguły nie kupuje tylko na lata, więc chyba nienajgorsza z tego inwestycja…?

Czekam na pozostałe odpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam

Złączono Posta : 10.04.2007 (Wto) 23:01

Podbijam temat jednocześnie zbierając pozostawione pytania… :slight_smile:

1) Co sądzicie o zasilaczu Tacens Valeo 460W (półpasywny) ?

Nie chcę za bardzo słyszeć komputera, gdy coś na nim cicho oglądam itd…

2) Jaka jest wg. was jakość obrazu podczas oglądania TV na tunerze Winfast XP 2000 Expert przy włączeniu na max. jakości obrazu itd itp?

3) Jaki monitor 22 calowy (bądź większy?) wybralibyście? Limit ceny - do 1400-1500zł.

Do czego ma służyć? Giełda, filmy, niekiedy jakaś gierka, ma zastępować telewizor.

Złączono Posta : 10.04.2007 (Wto) 23:09

:>