Bf3, bardzo malo fpsow

Witam, mam problem w grze bf3 polegający na małej liczbie fps, gdy wychodze na środek mapy. Powiedzmy ze w bazie mam 60-70 fpsów, a gdy zaczynam wchodzić w środek mapy fpsy, niezależnie od detali, rozdzielczości, liczy graczy czy mapy spadają do 15-20. Na zadnym forum nikt nie potrafił mi pomoc. Opcje które już sprawdzałem to:

  • Format

  • Temperatury

  • Sterowniki

Koledze na takim configu gra na 64 osobowych mapach działa na 40fps. Config:

  • M61PME-S3

  • 9600GT DDR3 1GB

  • 4GB DDR3 Patriot,

  • Athlon X2 6100 3.1GHZ (którego zresztą mi pożyczył i różnicy w fpsach nie było)

Moj config:

Plyta Glowna - M61PME-S2

Ram - 3GB DDR2 800MHZ Kingstone

Procesor - Phenom X3 8450 2.1GHZ

Karta Graficzna - Gainward hd4850 ddr3 512mb

Dysk twardy - 500GB Samsung

Z góry dziękuje za pomoc.

PS. zalozylem nowy watek, ponieważ stary zostal usunięty, ponieważ nie było mnie na komputerze i nie miałem jak zmienić wątku

i nic nie poprawisz… chcesz więcej, mocniejsza karta i procek

kolega ma 9600Gt i mówisz że u niego lepiej chodzi? hahaha… 9600GT dla BF3 to słaba karta

A mam ci nagrac filmik, od niego z komputera ze 64 osobowa mapa = 40fpsow?

Wyłącz synchronizację pionową.

Synchronizacja pionowa wyłączona.

Ma lepsze kości pamięci a co najważniejsze pojemnościowo jest ich więcej – może to o to chodzi, – choć z Bf3 zawsze były problemy.

Czyli to wina ramów?

Wszystko możliwe ale…wymagania systemowe to Quad Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy), 20 GB HDD, Windows Vista/7

Teoretycznie jesteś trochę powyżej minimalnych wymagań. Może pokombinuj jeszcze z ustawieniem rozdzielczości grafiki. W CCC przesuń wszystkie suwadła na performance… Jeśli oglądałeś filmiki na YT poświęcone BF3 to komfortowo gra się na nowszych kartach typu HD 6770 1GB

Jak widać, nie jest to sprzęt z górnej półki ale karta ma więcej pamięci niż Twoja. Po prostu czas pomyśleć o wymianie grafiki ;)

Na pewno nie zmienie grafiki po tym co zobaczyłem u mojego kolegi. Jego karta jest 2 RAZY SŁABSZA od mojej a gra działa mu pięknie.

Skoro lubisz oglądać slideshow zamiast płynnej rozgrywki to Twoja sprawa. Pokarz jakie masz ustawienia w grze i ustawienia CCC to może coś się uda poradzić ale z tego co piszesz to Twoja grafika nie wyrabia. Może zapomniałeś o jakimś ustawieniu np masz włączony AA?

Ustawienia mam najniższe aa wyłączone, w sterach wszystko najniższe, aha i to mnie bardzo zastanawia, ze zawsze niezaleznie od detali i rozdzielczosci jak sie patrze na mape mam tyle samo fpsów, nawet 1 fpsa róznicy nie ma.

Być może gra nie jest zoptymalizowana pod Twoją kartę, nie raz i nie dwa ATI pokazało jak traktuje użytkowników starszych modeli kart. Nowe produkty mocą nadrabiają braki w sternikach, a użytkownicy starszych modeli mogą co najwyżej sobie kupić nowsze :wink: Wiem na pewno, że BF3 świetnie chodzi na starym Geforce 8800GTX

ale to trochę inna bajka w stosunku do wyników Twojej karty chociaż ten GF zdaje się, że nieco starszy i o podobnych parametrach... Mimo wszystko wydaje się, że powinieneś grać na niskich detalach w obniżonej rozdzielczości bez ścinek.

Po raz kolejny przekonuje sie ze geforce sa lepsze.

Przeskanuj kompa i zobaczysz na jakim poziomie spełnia twój komp wymagania gry;

http://www.systemrequirementslab.com/CY … emID=11211

w zakładce wybierz tytuł gry która cię interesuje.

Spróbuj użyć tego programu;

http://www.dobreprogramy.pl/Game-Booste … 26748.html

Ta strona pokazuje, iz mój komputer spełnia troche ponad minimalne wymagania. Rozwiązanie z gameboosterem próbowałem, skończyło się na tym iz gra chodziła mi jeszcze gorzej.

Jeszcze jedna sprawa czy gra jest w pełni zaktualizowana? Grałem ostatnio w Crysis na starszej karcie ATI, i gra strasznie się wieszała przy różnych okazach. Problem rozwiązało zainstalowanie najnowszej łatki. W twoim przypadku najpierw zapytał bym się o to czy procesor nie ogranicza grafiki ale jak sam napisałeś podmieniałeś procesor i sytuacja bez zmian. Więc zostaje tylko wymiana karty graficznej i sprawdzenie czy będzie lepiej. Jeśli masz takiego dobrego kumpla to po prostu sprawdź inną kartę.

Czyli wyjdzie na to ze 9600gt jest mocniejsze od hd4850? Jeżeli tak to już nigdy, przenigdy nie będe sie sugerował benchmarkami. Aha czy to moze miec jakis wplyw na gre, bo kabel sata przechodzi przez kartę graficzną, ponieważ zasłania mi porty sata. Tak swoją drogą przed chwilą odpaliłem mape operacja metro, i mialem taką sytuacje że w metrze mialem 40 - 70fps a odrazu jak wyszedłem na zewnątrz fpsy spadają do 17-18, niezależnie od rozdzielczości zawsze jest tak samo. Zapomniałem jeszcze dodać ze mój zasilacz to fortron 350w hln.

Zasilacz i kable nie mają wpływu na ilość FPS w grach natomiast to co piszesz, że wyszedłeś na zewnątrz - większy obszar to więcej dla karty graficznej obliczeń i więcej tekstur do przeliczenia. Twoja karta jest szybsza od karty kolegi ale ma mniej pamięci do zagospodarowania i to o połowę. Gdzieś w opcjach gry powinno być takie suwadło jak Draw distane i Shadow draw distance, to powinno mieć kluczowe znaczenie. W Twoim przypadku trzeba te parametry pozmniejszać.

Mi Battlefield 3 na laptopie z GF 8800M GTX chodzi na średnich ustawieniach… oczywiście na początku przed aktualizacją to była masakra… czasami 60kl/s, czasami tylko kilka… po aktualizacji wszystko się wyrównało…

moja karta graficzna ma pamięci niewiele w stosunku do tego co teraz jest dostępne, bo zaledwie 512MB… ale za to jaką ma to moc… po 4,5 roku dalej się dobrze gra w wiele gier… oczywiście GeForce częściej aktualizuje sterowniki… najnowsze ulepszają kartę o około 7-8%… z tego co słyszałem w Radeonach sterowniki to duży problem… i w tym bym widział źródło problemów z grami.