'BF3 vs MW3' co lepsze , którą wybrać ? APEL!

Wiem że tego typu wątków jest wszędzie i dużo ale na wielu forach ludzie się żrą co wybrać i co jest lepsze , a jeszcze inni wytykają co się lepiej sprzedało przez co ciężko dojść do jakichkolwiek sensownych wniosków .

Ten wątek jest skierowany do sub które nie wiedzą który tytuł wybrać BF3 czy MW3 lub fanatycznie kłócą się o wyższość jednego tytułu nad drugim …

1. Jak można porównać BF3 z MW3 ??

Nie rozumiem jak można porównywać oba tytuły (i kłócić się który lepszy) skoro mimo tego że obie są strzelankami to opierają się zupełnie na innych zasadach (tak jak szachy i warcaby) i walorach. BF3 jest typową grą taktyczną i zespołowo gdzie MW3 jest typową grą gdzie się zabija jak leci .

2.Wytykanie wad 1 tytułu przez wielbicieli 2 tytułu

BF3;

-3minuty biegasz zanim kogoś spotkasz , wolna akcja , duże wymagania , bez zespołu sam nic nie zdziałasz …bla bla

A więc co do tego że się 3min biega nim zginiesz nie wiadomo skąd to chyba ktoś ocenia BF3 po BC2 … Gdyż wejdź na serwer gdzie jest 64 osoby i nie spotkaj nikogo , nie wspominając o odradzaniu przy kumplach czy przy punktach.

-Wolna akcja , wolniejsza niż w MW3 ale dużo szybsza niż w BC2 . Niby brak dynamicznych akcji w BF3 ?? wejdź na TDM i spróbuj a się przekonasz , ponadto wielkość mapy się dostosowuje w tym trybie do liczby slotów na serwie im mniej tym mniejsze terytorium :smiley:

-Duże wymagania które raczej są średnio wysokie bo mam 4lata PC i na ultra śmiga (HD5770 , 6gb ramu ddr3 ,AMD X4 6200) a łądna grafika musi mieć czym być napędzona .

-Do tego że bez zespołu nic nie zdziałasz to zależy od trybu choć w pojedynkę meczu nie wygrasz .

Podsumowanie- BF3 jest grą zespołową opartą o realistkę gdzie liczy się taktyka i koordynacja ,ponadto zawiera pojazdy (naziemne , wodne , lotnicze ). Gra trudna dla początkujących ale jest większa satysfakcja po czasie wyrobienia sobie skillu . Ponad to mapy są obszerne ale ich wielkość jest dostosowywana do danych trybów .Ładna grafika i silnik zniszczeń mapy pozwala poczuć się jak na froncie . Niestety fabuła to lekki plagiat coda…

MW3;

-giniesz na respie , odgrzany kotlet i to dość drogi, słaba grafika , nie udane mapy , brak gry zespołowej , brak ,bla bla bla

-Stres związany ze zbyt małymi mapami że ginie się na respie ??? Otóż w kodzie liczy się szybkie przemierzanie mapy w poszukiwaniu fragów a im mniejsza mapa tym szybciej idzie ,ponadto nie pozwala to na kampienie .

-Odgrzany kotlet za który słono się płaci , pytanie po co zmieniać coś co wszyscy kochają ? Kolejne odsłony CoD-a należny raczej traktować jak pathe które zmieniają tylko bronie , mapy i kilka innych mniej istotnych aspektów ale które zapobiegają znudzeniu się grą bo gdyby nic nowego nie wychodziło to by coraz mnie osób grało . Czemu to drogo kosztuje ?? Bo tam ludzie poświęcają kupę czasu i roboty ,ponadto opłacenie antycheatów też kosztuje .

-Pretensje o za słabą grafikę to też egoistyczne pobudki bo jak by miała grafikę jak BF3 to zaraz by się wam wymagania nie podobały a tak w grę może grać więcej osób bo nie muszą inwestować w modernizację PC-ów a tym bardziej że grafika wygląda dość przyjaźnie.

-Nie udane mapki , to też kwestia gustu bo jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :stuck_out_tongue:

-Brak gry zespołowej , otóż w tej grze od zawsze chodziło o to by każdy gracz świetnie się bawił przy indywidualnym graniu tak jak np w quake3 arena.

Podsumowanie: MW3 to gra dla osób które kochają szybką dynamiczną rozgrywkę z możliwością grania indywidualnie , wiele trybów .

Gra świetna dla osób które lubią pograć przez chwilę z braku czasu na gry , ponadto ma dość małe wymagania . Ta gra nigdy nie miała wiele wspólnego z realistyką i to wszyscy kochają .

Oba tytuły są najlepsze w swoim rodzaju!!

Ps. mam nadzieję że dotrze to do wszystkich tych którzy szukają odpowiedzi do odwiecznego problemu która gra jest lepsza :stuck_out_tongue:

Zmotywowało mnie do napisania tego tematu mnogość wątków i kłótni na forach . Ponadto wiem że sporo przeoczyłem ale co ważniejsze wypisane.

Pozdrawiam fijolek90

Ja mam inną interpretację - obie gry są do du…

A grałeś chociaż w jedną?

Ja mam obie, bardziej mi się podoba BF3 na multi. Ponad 900h spędzonych przy multi w MW2 już mi trochę tę serię przejadło.

SnakeVG , w MW3.

Wychodzę z założenia, że lepiej zrobić biceps niż kolejne jakieś achievementy.