BF3 vs MW3

Witam. Wiem że takich tematów jest mnóstwo w internecie, tylko ja patrzę z trochę innej strony na te dwa tytuły :wink: Mianowicie, komputer odpali oby dwie gry na max, więc nie interesują mnie za bardzo wymagania. Głównym powodem przeciwko BF3 są sytuacje jakie występują w moim BC2, biegnie się przez 3 minuty, żeby nas jakiś czołg przy celu albo snajper zabił. W tym nie ma frajdy po prostu, i nie wiem czy w BF3 też tak jest. Z drugiej strony, trzeba dokupić dodatek, kolejne 50 zł, żeby coś pograć, bo większość serwerów jest na to nastawiona. MW3 to z tego co wiem, fajna napieprzanka, tam nie ma czekania ani biegania przez 3 minuty jak w BF tylko od razu się bijemy, no jednym słowem, fajna zabawa, Ale z drugiej strony, nie ma pojazdów, stary silnik gry, nie wygląda najlepiej. Ostatnim Call of Duty w jakiego grałem to była 5, więc zastanawiam się nad tym tytułem. Głównym argumentem za BF3 jest to, że jest to gra z najlepszą grafiką :wink: Pozdrawiam

W BF3 dalej jest, że biegniesz i nagle nie wiadomo skąd dostajesz kulkę od snajpera lub wbiegniesz przypadkiem na czołg - taki urok BF’a i jego wielkich map :stuck_out_tongue:

Co do M3 po prostu mniejsze mapki w porównaniu z tymi z BF’a więc nie ma pojazdów i nawalanka jak tal ala - ale respawny są wkurzające ponieważ często zdarza się tak, że respi kilku przeciwników za tobą (gdziekolwiek byś nie stał na mapie) i nagle plecy masz i cię zabiją :stuck_out_tongue:

Mam obie gry i w obie gram jak mnie wnerwi MW3 to idę pograć w BF’a i odwrotnie :stuck_out_tongue: Aha i jeszcze najbardziej denerwują ludzie nie ogarniający danej gry przez co team przegrywa - no ale taki urok takowych gier :stuck_out_tongue:

BF-dy są nastawiane na bieganie,prace drużynową można dostać headshota z 500m ,czyli jak w każdym BF jeżeli grałeś BC2 to w BF3 są większe mapy ,więcej pojazdów sam nic nie zdziałasz potrzebujesz całej drużyny żeby coś zdziałać,rozgrywka nastawiona na umiejętności itp.

Co do MW3 grałem tylko trochę na konsoli szybka akcja, ludziki biegające z 2 karabinami prujące do wszystkiego co się rusza rozgrywka dynamiczna nastawiona na zabawę .Obydwie gry podsumował bym słowami że są to kolejne części z dopisanymi numerkami i nie ma co wywodzić się nad większością jednej nad drugą mi.Sam sobie odpowiedz jaki rodzaj rozgrywki bardziej ci odpowiada.Jeżeli myślisz o PC to BF3 wydaje mi się że będzie mieć dłuższą żywotność ale w MW3 gra więcej osób

No, najchętniej to bym 2 kupił, bo BF3 to pojazdy, ogromne mapy, samoloty, duży wybór broni, teamplay, a MW3 to szybka akcja, nawalanka, nie musisz tyle biegać i czekać jak padniesz :smiley:

2 inne gry, z tego wynika. Eru, ty kupowałeś pudełkową wersje czy sam klucz ? Bo w sumie, 1 gre w pudełku, to 2 klucze do gier, więc nie wydaję się takie głupie :wink:

Ja kupuję tylko klucze bo mam szybkie łącze i mogę spokojnie ściągać - niemniej i tak aktualizacje musiałbym dociągać… :smiley:

A jaką grę byś polecił pierwszą kupić ? Bo kupię raczej dwie, tylko zastanawiam się tylko nad kolejnością kupna :wink:

To zależy od ciebie :stuck_out_tongue: Ja kupiłem najopierw MW3 z uwagi na to że przeszedłem single’a BF’a na wersji pirackiej i był nudny - ten w MW3 ciekawszy - a potem tak jakoś po kilku tyg. naszła mnie ochota na multi w BF3 :smiley:

3 minuty biegania w BF3 raczej się nie zdarzają (jeśli nie liczyć początku rundy), no chyba że na własne życzenie nie odradzasz się koło kolegi ze składu, koło punktu kontrolnego albo nie korzystasz z pojazdu. Serwery nie nastawijają się tak bardzo na dodatek, sporo serwów nadal ma mapcycle z największymi mapami z podstawki, 1000 ticketów etc. Lepsza zabawa zaczyna się jak dobijesz do lepszych broni i sprzętu (moździerz, SOFLAM itp). Dodatek oprócz map dodaje kilka nowych broni i to one są tym co mnie w DLC cieszy najbardziej (bo tryb Conquest na mapach z dodatku komplenie nie przypadł mi do gustu, być może, że nie grałem jeszcze na dobrym serwie z tym trybem).

MW3 wcale nie jest takie zabawne jak miałem nadzieję po MW2. Mapy są klaustrofobiczne, a na takich mapach kampienie irytuje po trzykroć. Plusem jest to, że na trybie normalnym broń w końcu zadaje jakiś sensowny damage. Hardcore niestety w pakiecie najczęściej ma jeszcze większą grupę ludzi kampiących. Czasem mam mało czasu albo ochotę na jakieś szybsze partyjki to odpalę MW3, ale zdarza mi się to zdecydowaie rzadziej niż granie w BF3. Całkiem fajne są natomiast tryby kooperacji, zarówno misje jak i survival, jeśli masz z kim grać.

Witam. Jak wspomniałeś w poprzedniej części czasami były takie przypadki, że musiałeś lecieć całą mapę żeby dostać w czape od snajpera. W Battlefield 3 naszczęście nie ma już takich przypadków, bo możesz odrodzić się koło kumpla z druż. i w różnych punktach na mapie w zależności czy je podbiliście (w BF2 i BFBC2 też to było). Co do serwów jest ich dużo na normalce jak i na Back To Karkand. Osobiście przyznam, że niedawno kupiłem ten dodatek i wcześniej nie miałem problemów. W dodaku są cztery mapy (Szturm na Karkand, Pólwysep Shargi, Zatoka Omańska i Wyspa Wake) i dwie z nich są z Battlefield 2. Cztery nowe pojazdy w tym też samolot, pięć nieśmiertelników i dziesięć broni, ale żeby je dostać trzeba wypełnić zadania. BF3 moim zdaniem jest bardzo dobry i jeśli lubisz siedzieć w czołgu lub samolocie to jest dla ciebie. :smiley: W Mw3 nie grałem i nie zamierzam, bo to jest to samo co Mw2 tylko inne mapy i bronie, oczywiście chodzi o multi. Proponował bym Ci wcześniejszą część (Nie Black Ops, bo to szrot dla dzieci co lubią kolor soczewek zmieniać) ze wzgłędu na cenę oraz to, że była świetna . Gry Call of Duty wyprodókowane przez InfityWard zawsze są dynamiczne i szybkie oraz trzeba mieć umiejętności i refleks (chyba, że chcesz być na końcu tabeli :-D) Zależy jaki rodzaj gier lubisz. Dzięki za przeczytanie.

Dodane 29.12.2011 (Cz) 14:35

Jeszcze zapomniałem dopisać, że snajperzy są słabi w BF choćby dlatego, że nie mają dobrego kamuflażu, trzeba przynajmniej dwa razy strzelić żeby gościa zabić oraz nie ma żadnej broni na czołgi itp. :frowning: Radzę Ci rzebyś kupił sobie Battlefield 3 i Skyrim, bo naprawdę jest fajny. Chyba, że nie lubisz gier RPG. Polcam też FIFA 12. Pozdro. 8)

COD skończył się na 4 cało to BO i MW2 to dno i wodorosty ,można jeszcze było pograć w COD WaW i MW1 -mam wszystkie części i przykro mi to rzec jako fanboy serii COD :oops: Battlefield to oczywiście trochę inny tryb gry-bardziej liczy się taktyczne podejście , niż bieganie aby do przodu i walenie fullauto :lol: Jak kupiłem BBC2 to też podchodziłem trochę do tego sceptycznie - przerażały mnie jak mówisz te otwarte mapy i zaczajeni snajperzy-ale dużo sprawia mi frajdy zlokalizowanie takiego snajpera ,zajście go z flanki i potraktowanie go nożem.Tu nie musisz biegać przez trzy minuty-możesz pojechać quadem lub polecieć śmigłowcem.A jak nie lubisz dużych map to wybierasz tryb TDM i biegasz jak w COD nie ma pojazdów i mapy są ‘‘ucięte’’ Oto przykładowa prezentacja:

:P

BF3 ma bugi nieraz że nagle przed tobą pojawia się przeciwnik (Grałem u kumpla)

Noom, kupiłem MW3, za 50 zł klucz, z racji że ostatni mój CoD to 4 :wink: Gra przednia, oczywiście, nie ma nic takiego jak w BC2, to jest takie przyjemne bieganie i totalna rozwałka, chodzi głównie o zręczność i o ogarnięcie mapy :wink: Ogólnie gra całkiem przyjemna, bicie lvla i odblokowywanie broni daje dużo frajdy. Tryby też są w porządku każdy coś dla siebie znajdzie :wink: Wiadomo, to nie to co bf3, mapy są zamknięte i ciasne, ale ma to swój urok ;p Jedyny minus, to tzw. Akimbo, czyli dwa pistolety maszynowe, co totalnie niszczy w budynkach bez żadnej konkurencji, Można iść i zabijać 3 przeciwników na raz, gdy ci mają karabiny, a my akimbo. Za około 2 tygodnie kupie bf3, i napiszę która mi lepiej podchodzi :wink: Pozdro.

Witam. Moim zdaniem: Opisuje mając Bad Company 2 i Black Ops.

Myślę że BF3 i MW3 to dokładnie to samo tylko z numerkiem 3 a nie 2.5.

BF3.

  • zdecydowanie za duże mapy.

  • trzeba szukać pojazdu by dostać się w wir walki.

  • jak już się tam dostaniemy to zazwyczaj za szybko giniemy i taka zabawa.

  • szarawa grafika - zdecydowanie za to mniej niż Black Ops.

  • model zniszczeń - bardzo mi się to podoba. W grze powinno burzyć się wszystko!

  • odradzamy się daleko od pola walki a to chyba dobrze bo przeciwnik nie wyskoczy nam zza pleców.

  • możliwość tworzenia prywatnych serwerów - nigdy nie wiadomo kiedy zakończa swój żywot dedykowane.

  • serwery prywatne - możemy zaprosić dowolna osobę.

MW3.

  • minus mapy bywają dużo mniejsze od BF3 ale czasami są zbyt zagmatwane - powinny być zdecydowanie prostsze chwilami.

  • ja najbardziej w Black Ops lubię mapy: SUMMIT, WMD, FIRING RANGE - http://www.cod7blackops.com/multiplayer-maps/

  • niestety takich map w Black Ops jak: CRACKED - akurat nie znoszę i nie mogę nigdy ogarnąć.

  • czasami odradzamy się, rozglądamy i nikogo nie ma, idziemy a tu nagle przeciwnik zza pleców - dość częste.

  • gubienie serwerów lub nie możność dołączenia na serwer - brak ludzi. Trzeba wyjść i nowe lobby robić.

  • szarawa grafika moim zdaniem - za szarawa - kolory niemal się zlewają - takie odczucia z konsoli.

  • niewielkie mapki, powinny być bardziej wyśrodkowane między MW3 a BF3 obecnym.

  • możliwość tworzenia prywatnych serwerów - nigdy nie wiadomo kiedy zakończa swój żywot dedykowane.

  • serwery prywatne - możemy zaprosić dowolna osobę.

W 2012 nadchodzi król ! Counter Strike: Global Offensive czyli CS:GO!

  • z nowości: obsługa myszki i klawiatury na konsolach. Można grać czym chcemy: pad, klawiatura + myszka - podobno też playstation move i kinektem (wow!).

  • granie multisprzętowe! czyli osoba na konsoli będzie mogła grać z pc-towcami.

  • kurde minus bo przecież pc-towcy będą mogli oszukiwać jakimiś cheat-ami a konsolowcy już nie.

  • minus wielki - microsoft nie chce załączyć steama do tej gry w wersji na xboxa - więc gracze CS:GO na xboxy pograją jedynie z innymi xbox-ami.

  • Myślę, że to będzie hit - niezapomniane kultowe mapy jak de dust, italy, aztek! Aj - nie mogę się doczekać.
  • Chociaż widziałem na YouTube (juTubie heheh) filmy i trochę szarawo - Source moim zdaniem wyglądał najładniej.

Zapowiedź CS: Global Offensive:

Tyle moich uwag.