<bgsound src="Muzyka.wav" loop="0">

Tak gra IE, a jak zrobić dla Opery?

Pajączek wstawił mi embed ale mam czarne tło i na dole strony pojawił się biały kwadrat, natomiast IE wyświetla u góry żółta beleczke informacyjna o niebezpiecznej zawartości.

Polecenie bgsound ie wchodzi ono w skład HTML 4.01, dlatego może być różnie interpretowany przez przeglądarki

Zgadza się, chyba tylko IE to interpretuje z tego co się orientuję.

To były stare dobre czasy, wystarczyła jedna komenda właśnie: i już gra muzyka. :slight_smile: Dziś spece od standaryzacji tak wszystko namieszali, że odtworzenie dźwiekui na stronie to już zdanie nie byle jakie i nie dla każdego.

często używa się odtwarzaczy napisanych we Flashu ze względu na to, że wszystkie przeglądarki jakoś tam odtwarzają. To może niewiarygodne, ale nie ma prostej komendy odtwarzającej dźwięk we wszystkich przeglądarkach.

Tutaj przykład odtwarzający dźwięk w WMP gdy się ma go zainstalowanego lub gdy zainstalowana jest odpowiednia wtyczka i odtwarzany także przez Operę czy Firefoksa.

Poniższy przykład ma właśnie tę wadę, że wymaga właśnie odpowiedniej wtyczki i nie da się inaczej. Oczywiście Firefox czy Opera zaproponują wtyczkę QuickTime (w ramach walki z Microsoftem który jest be):(. Niestety, użytkownicy komputerów też nie mają dziś łatwego życia.

[/code]

A nie da się zrobić tak żeby nie pokazywało się to okienko z regulacją głośności itp?

Zmienić w dwóch miejscach:

hidden=“false” na hidden=“true”

Dziękuję.

Czy jest coś takiego jak REM (o ile dobrze pamiętam w Basicu) w HTML-u?

Chodzi mi o to żeby tymczasowo wyłączyć część kodu oznaczając ją jakoś.