Biała i czerwona lampka do roweru na kierownicy można tak?

Jak wyżej w temacie.
Czy tak można?

Odpowiedz sobie na pytanie: do czego ma służyć czerwona lampka i czy będzie widoczna?
Druga sprawa, co mówią o tym przepisy?

No właśnie przepisy? Ale ja chcę używać białej silnej lampki i czerwonej słabszej.

Białe światło ma być z przodu a czerwone z tyłu.

1 polubienie

Istnieją wytyczne mówiące o minimalnym wyposażeniu roweru, ale nie znam takiego zabraniającego dodatkowego oświetlenia.

OBWIESZCZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA1)
z dnia 27 października 2016 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

§ 53. 1. Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:

  1. z przodu – co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;

  2. z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;

  3. w światła, o których mowa w ust. 3 pkt 3, jeżeli konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia kierującemu sygnalizowanie przez wyciągnięcie ręki zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu;

  4. co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;

  5. w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięk

dzwonek

lub nieprzeraźliwy

Ja tam od dźwięku dzwonka roweru za plecami to aż drętwieje jak jakiś gatunek kozy (mem ze spadającą kozą po schodach).

Można, pozwalam.

Bez Twojego pozwolenia mogę założyć :laughing:
Ale czy to jest zgodne z prawem?

załóż normalnie czerwone z tyłu, białe z przodu. Lepiej tak niż bez oświetlenia. Bez niego z dużej odległości jesteś całkowicie niewidoczny. Na drogach 90/100km w nocy to dużo zmienia.

Ale czego nie rozumiesz w przepisach? Opisane jasno i wyraźnie, gdzie i jakie światła mają być.

Nie możesz założyć bez mojego pozwolenia.

Zrozumiano!!! :laughing: