Biała plama na telewizorze TCL 50P735

Mam od maja 2023 roku Telewizor TCL 50P735 50" LED. Wczoraj na skraju ekranu, po prawej stronie, zauważyłem białą plamę. Wydaje mi się że jej nie było.

Wygląda jak za zdjęciu


Jest tu ktoś co się na tym zna i może mi powiedzieć co to mniej więcej za awaria ?

Wygląda to - albo na lekkie rozlanie, albo fizyczne uszkodzenie matrycy… Jest to LCD, czy OLED? Po nazwie widać, że to LCD… Jeśli to matryca wylana, to owe uszkodzenie może postępowa.

Jeśli TV jest na gwarancji, to oddaj do serwisu.

Sprzęt jest na gwarancji. Nie ma jeszcze 5 miesięcy. Serwis TCL przyjeżdża do domu? Bo mam to zamontowane na ramieniu. Jest wysoko wiec raczej nikt fizycznie nie uszkodził.

Raczej nawet nie mają własnego zaplecza i od jakiejś firmy wynajmują pracowników.

Zgłoś na gwarancję serwis przyjedzie do domu i wymieni matrycę sam nic z tym nie zrobisz ale i tak będą musieli zdemontować telewizor że ściany żeby wymienić matrycę.

Serwis był, ale naprawy gwarancyjnej odmówił. Starcie polaryzatora podobno. Tego się chyba nie da naprawić bez wymiany całej matrycy ?!

Raczej nie… Nie wiem, jak z kosztami części do TCL, ale Sony to to nie jest czy LG lub Philips. TCL to chińska marka - jak Xiaomi.

Starcie polaryzatora? To ktoś coś musiał zrobić, skoro gwarancja tego nie obejmuje… Zdjęcie TV z VESA to oczywista-oczywistość.

Polaryzator to w TV ledowych zazwyczaj druga warstwa, zaraz po ochronnej plastikowej. To rodzaj folii, polaroidu i jest scalona klejem OCA.
W LEDach są tak naprawdę dwa polaryzatory górny i dolny.

To moim zdaniem wada fabryczna.
No chyba, że TLC ma tak wspaniałą technologię i daje delikatny polaryzator jako warstwa wierzchnia.
Z resztą pod palcem możesz sprawdzić, czy w tym miejscu jest jakaś różnica w powierzchni. Jak nie, to niech wytłumaczą jak jest możliwe przetarcie jednej z wewnętrznych warstw panelu LED :smile:

Ostatecznie możesz reklamować z tytułu rękojmi.