Biała plamka na ekranie


(jzelek) #1

Witam, sprawa dotyczy dwóch laptopów firmy asus. Po reistalacji systemu i wymianie pamięci ram w obu przypadkach w lewym górnym rogu pojawia się biała plamka. Tak jakby ekran wyświetlał białą kropkę. Plamka pojawia sie losowo, czasem znika, czasem jej nie ma wcale po uruchomieniu laptopa. Dodatkowo zmienia swoje miejsce ale nigdy nie jest poza lewym górnym rogiem. Macie jakieś pomysły o co chodzi ?


(bachus) #2

Możliwe, że coś ze sterownikiem graficznym. Nie podajesz OS… Spróbuj innego sterownika, jak to Windows dla testu wyłącz Aero (W7?)


(jzelek) #3

Windows 7 w obu przypadkach, wszystkie sterowniki najnowsze. Przed reinstalcja i wykiana ramu nie bylo tego zjawiska


(BlackFX) #4

Stawiam na badpixel w matrycy, nie ma to nic wspólnego ze sterownikami i oprogramowaniem, tak przynajmniej mi sie wydaje.


(jzelek) #5

Badpixel ? I co pojawił sie tak nagle po reistalacji sysyemu i wymianie pamieci ? Poza tym badbixel chyba nie potrafi sie przemieszczać w jednym z laptopów byla wymieniana matryca zanim wgralem system. Btw plamka pojawia sie nawet na printscreenie wiec to chyba nie może byc badpixel


#6

Super print screen, tylko że chyba zapomniałeś go wstawić.


(jzelek) #7

Plamka wyświetla sie tylko na pulpicie, w grach, programach, filmach itp wszystko jest ok.


(hindus) #8

Był kiedyś podobny temat, ale nie mogę go w tej chwili znaleźć… Powodowało to oprogramowanie producenta do obsługi klawiszy funkcyjnych. Może to to?