Biale kwadraciki za ikonkami na pulpicie

Dziwny problem. Otóż na pulpicie jak i na pasku zadan w tle za ikonkami sa biale kwadraty. Wyglada to tak jakby kazda ikonka na pulpicie byla na bialym kwadracie. Czy to wirus czy co. Zrobiłem skanowanie i nic sie nie zmieniło…

Dzięki

Spróbuj tak:

Prawoklik na pulpicie -> Właściwości -> zakładka “Pulpit” -> przycisk “Dostosuj pulpit” -> zakładka “Sieć Web” -> odznacz “Moja bieżąca strona główna” i “Zablokuj elementy pulpitu” jeżeli masz zaznaczone -> Ok, Zastosuj, Ok.

Mam odznaczone wiec nie bardzo moge cokolwiek zrobić…

Spróbowałem zaznaczyć, a następnie odznaczyć i nic…

Sprawdż - nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie dużo pomoże. :slight_smile:

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Opcje wydajności -> Efekty wizualne - zaznacz tak jak jest na screenach i OK :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

Zrobiłem tak, ale nic się nie zmieniło… :frowning:

Zmieniło się i to b. dużo - zauważysz to w wydajności komputera. :slight_smile:

Instalowałeś jakiś program zmieniający wygląd XP-ka ??

Przeskanuj komputer tymi programami on - line : viewtopic.php?f=3&t=281980

Daj logi w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis :

viewtopic.php?f=16&t=36654

viewtopic.php?f=16&t=253052

Może być wirus. :frowning:

Nie nie instalowałem zadnego programu zmieniającego wygląd Xp .

Teraz skanuje kompa wiec jak tylko zakoncze to dam znac.

Dzięki

Tutaj masz link do loga http://wklejto.pl/13771

Sprawdź i daj znać.

Dzieki

usuń HijackThisem >> Fix checked

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile:

nic nie zmieniło i nadal ikonki jak i foldery (nie wszystkie ) mają piałe kwadratowe tło… :frowning:

Pozostaje tylko naprawa Windowsa z płytki instalacyjnej :

http://poradniki.wordpress.com/2008/02/ … alacyjnej/

Dzięki. Zamierzam zrobić reinstale systemu, więc podejrzewam, że wszystko się wyprostuje. Jeszcze raz dzięki za pomoc… =D>