Biały ekran laptopa. Co się dzieje?

Witam, mój problem pojawił się wczoraj. Używałem laptopa, wyłączyłem go, nie zamykałem nawet pokrywy. Działał poprawnie. Po kilku godzinach uruchomiłem go i ku mojemu zdziwieniu ukazał się biały ekran. Miałem już wielokrotnie problemy z płytą główną która była wymieniana podczas napraw gwarancyjnych (BIOS się nie ładował). Próbowałem zresetować komputer wyjmując baterię w naciskając przycisk uruchomienia, ale to nie pomogło. Podłączyłem komputer do zewnętrznego monitora i obraz pojawił się na tym monitorze. Po kilku godzinach uruchomiłem samego laptopa i matryca działała. Lecz w trakcie pracy wyłączyła się i oczom mym ukazał się biały, podświetlony ekran. Podłączyłem monitor zewnętrzny i obraz na nim pojawił się. Dziś rano na ekranie laptopa znowu nie było obrazu. Podłączyłem monitor zewnętrzny na którym obraz się pojawił. Zmieniłem opcję gdzie ma być prezentowany obraz (mam na myśli naciśnięcie przycisku “fn” na klawiaturze i kilkukrotną zmianę. Ustawiłem opcję duplikuj tak aby obraz ukazał się na obu ekranach i zamiast białego ekranu na laptopie (wczoraj też tak robiłem to na laptopie było biało) pojawił się obraz. W czym może tkwić problem. Czy to uszkodzona matryca, czy może taśma? Matryca przecież działa, tylko czasem coś nie łączy… :zdziwko:

Na taśmę bym nie stawiał, u znajomych był ten sam problem z monitorem HP, raz działał poprawnie raz biały ekran, aż w końcu biały ekran został na stałe.

matowe ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Miałem sytuację z białym ekranem w netbooku Samsunga - oddałem do naprawy, okazało się, że właśnie taśma była wadliwa. Biały ekran pojawiał się np. w momencie podłączenia zasilania sieciowego - wtedy jasność jest domyślnie ustawiona na max, a w moim przypadku kończyło się to na białym ekranie. Czasem wystarczyło poruszać monitorem, czasem regulacja jasności, a czasem restart z podłączonym już zasilaniem…