Biały ekran po wlączeniu Firefox

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem po uruchomieniu systemu i włączeniu przeglądarki Firefox/aktualne wersje / mam przez ok 49 sekund biały ekran dopiero po tym czasie zaczynają się wpisywać strony , nie ma tego problemu w przypadku google chrome , czy edge , wyłączyłem nod 32 , ale nie zmieniło tego problemu , zastosowałem porady w.g tego linku i nic
https://support.mozilla.org/pl/kb/ostrzezenie-skrypt-nie-odpowiada
skanowałem , adw cleaner , malawarebytes , nod 32 czy dr web nie wykrywa zagrożeń , odinstalowałem przeglądarkę , zainstalowałem nowa , ale bez poprawy próbowałem [Firefox Developer Edition] tu nie ma problemu, ale mi ona nie odpowiada .
Może ktoś pomoże rozwiązać ten problem ?
http://www.wklejto.pl/887285
http://www.wklejto.pl/887286
http://www.wklejto.pl/887287

Witam.
Wklej w pasku adresu
about:support

i odśwież program Firefox po restarcie przeglądarki wyczyść pamięć podręczną uruchamiania.

Po wykonaniu tych czynności , otwiera się po całkowitym wyłączeniu komputera i ponownym uruchomieniu po ok10 sekundach , także już jest lepiej , stosowałem to jako informacja dla pomocy technicznej , ale o tym wyczyszczeniu pamięci podręcznej uruchomienia nie wiedziałem , także dziękuję !

Trochę może pomóc zmiana HDD na SSD (o ile to też nie efekt, że wtedy pamięć podręczna uruchamiania się wyczyściła).

U mnie lag dochodził do około minuty i najbardziej był odczuwalny z aktywnym uBlock Origin (klika osób zgłaszało podobne utrudnienia uruchamiania np. na reddit ale autor dodatku mówił, że to nie błąd w kodzie uBO i zalecał analizę w Firefox).

Zawalona pamięć podręczna to problemy,wszystkie przeglądarki trzeba od czasu do czasu czyścić.Zapisać sobie gdzieś hasła,itd.

1lajk

Raczej od dawna Firefox ma ograniczenie do 256 MiB na cache witryn.

Pamięć podręczna uruchamiania to nie cache witryn. https://winaero.com/clear-startup-cache-in-mozilla-firefox/

W wyszukiwarce wpisz firefox white & blank.
Podobne problemy różne rozwiązania.
Ja bym odinstalował Firefoxa bez ręcznego usuwania jakichkolwiek folderów poprzez Programy i Funkcje. A potem ponownie zainstalował. Ustawień nie stracisz bo profil zostanie na dysku.

Cache to do RAM:

Ładuje dane firefox.

mi tak przyspieszyło że musiałem od nowa instalować Firefox-a

Coś źle zrobiłeś. Ja mam tak i hula:

Jest opcja, że poradnik się zestarzał a Lechu jest przypadkiem rzadkim jak bugi po aktualizacji dla Windows 10 (“maksymalnie” 200 000 użytkowników z 200 000 000, gdzie za podstawę biorę 1 000 000 000).

jest i czarny ?

Ciemny motyw Firefox można ręcznie ustawić lub na podstawie poprawnej konfiguracji trybu ciemnego w Windows 10 lub GNU/Linux.

otwierasz about:addons i wybierasz motywy, następnie aktywujesz “ciemny”.

Jak bardzo chcesz by ktoś cię poprowadził, to lepiej już w nowym wątku w jednym z działów: