Biały ekran w openSuse 10.3 po zabawach z Compiz Fusion

Witam

Wczoraj testowałem Compiz Fusion i chyba coś popsułem bo po uruchomieniu linuxa mam tylko biały ekran z kursorem a i mogę obracać kostkę ale ze wszystkich stron jest biała.

Proszę o pomoc krok po kroku bo jestem początkujący w linuxie

A robiłeś coś bardziej konkretnego?

tak włączałem różne efekty w panelu Compiz Fusion i to pewnie przez to

Można jakoś wyłączyć Compiza spod konsoli albo jakoś cofnąć zmiany??

Jak się logujesz to nie możesz wybrać sesji bez compiza? F10 albo alt+t.

Po naciśnięciu kombinacji klawiszy Alt+T w trakcie ładowania systemu na chwilę tylko pojawia się pulpit po czym natychmiast wszystko znika i pojawia się biały ekran na którym nic nie da się zrobić.

Czy jakoś spod konsoli można to naprawić?

Chodzi mi o okienko logowania.

Logowanie mam ustawione na automatyczne.

Wciśnij kombinację CTRL(LEWY)+ALT(LEWY)+BACKSPACE. Powinien się pojawić ekran logowania.

Możesz spróbować wpisać spod konsoli:

gnome-wm --replace

Dobrze sprubuję a jeżeli to nie pomoze to pozostanie mi tylko reinstalka?

Tuż po załadowaniu systemu na chwilkę widać pulpit dopiero później wszystko jest białe, przy wyłączeniu znowu pulpit widać ale po resecie już nie

Możesz też spróbować zmienić nazwę pliku /etc/X11/xorg.conf. NIe wiem czy pomoże. ale pewnie cię jednak to nie satysfakcjonuje(praca pod konsolą).

W innych środowiskach ale nie w KDE jest normalny pulpit, czy jak wyłącze Compiza w np FWWM to w KDE też będzie wyłączony??

Nie do końca. Jak masz kartę graficzną firmy Nvidia, to zapewne masz włączone AIGLX. Bez tego, compiz nie będzie działał. Niezależnie od tego jakie środowisko odpalisz i tak compiz jest tam menadżerem okien.

Co chcesz konkretnie osiągnąć? Chcesz wyłączyć Compiza czy przywrócić go do stanu pierwotnego?