Biały ekran w SPV M3100 - jaka przyczyna?

(adam749) #1

Mam na oku ten telefonik i jest w nim biały ekran. Reaguje on na dzwonienie (znaczy że normalnie chodzi) i można też odebrać rozmowę. Czy to może byc wina softu czy hardware?? Jak to naprawić??

Nie ukrywam, że zależy mi na szybciej odp!

Z góry dzięki!

PS. A i dodam że jak go się zresetuje to jest ok i po pewnym czasie znowu white screen.

(Yamaha503) #2

Może hardware ?.. taśma od LCD , miałem taki problem w N70 i ją sprzedałem bo nie miałem na to nerwów. Raz łapała ekran , raz nie.

Więc albo wymiana tej taśmy albo całego LCD ale wydaje mi się , że tej taśmy samej nie kupisz bo ona jest przylutowana do LCD lub wtopiona.

(adam749) #3

Aha szkoda, myślałem że to wina software, bo przecież jak się zresetuje (nie hard reset), tylko poprostu wciśnie ten przycisk na spodzie telefonu to wraca do normy, a jakby to była taśma to by się w ten sposób nie naprawiało.

A i podobno jeżeli chce się zmienić w nim Windowsa to trzeba w jakiś inny sposób niż standardowy, bo podobno jak się normalnie wgra to telefon pada. Czy to prawda??

(Yamaha503) #4

Może po prostu lepiej dołożyć tę kilkadziesiąt złotych aby kupić cały sprawny bo ten to może być jakaś mina… zrobisz formata, wgrasz WM a tu padnie i co wtedy ? Gwaranvja nie wchodzi w grę w takim przypadku

(adam749) #5

Właśnie kupiłem w dobrym stanie i działający wczoraj, ale kolega kupił pare miesięcy temu też M3100 i ma ten ekran biały i mówił że to wina softa i jak się wgra Windowsa normalnie to może nie wstać. Niewiem czy to prawda i dlatego się pytam, bo jak prawda to ja się nie będę bawić z zmienianie Windowsa.

(Fazigwiazda3) #6

Biały ekran w SPV M3100 moim zdaniem to wina tasmy gdzie mozna kupic tasme posting.php?mode=reply&f=12&t=323934#