Biały ekran

Witam wszystkich.

Mam otóż problem taki gdy włączę laptopa i np. włączę grę (najczęściej CS) to mam po nie długiej chwili biały ekran mi się robi i tak co jakiś czas przy uruchomionej grze, włączę Metina np to czasami w ogóle się nie robi biały ekran choć zdarza się. A jak się robi coś np. w sieci to nie ma problemu żadnego.Co prawda siostra wczoraj grała w jakąś grę na internecie i też jej się to stało raz.

W czym może być problem?

Gdy ten ekran się pojawi co dalej? Musisz zresetować kompa? Jakiś komunikat?

Jaki masz laptop i konfigurację?

To może być przyczyną przegrzewania laptopa - grafika siada, lub nieaktualne stery.

Pobierz Speccy http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog … 15677.html i podaj temperatury komputera przy obciążeniu i przy normalnej pracy.

-…nie wiem,czy dotyczy…ale może trzeba zmniejszyć odświeżanie dla ekranu LCD…

Nie ma żadnego komunikatu, przyciskam przez chwile włącznik od laptopa i przechodzi w hibernacje i naciskam jakiś klawisz i odpala.

Jak się robi biały ekran to na dole widać takie linie w pionie tylko na dole jak latają tak nie wiem jak to opisać …

Co chwile się przemieszczają takie paski obok siebie jak by… Wydaje mi się że coś z taśmą od laptopa nie tak jest…

Jaki laptop? ASUS K51IO/K70IO

Konfiguracje ? Oświeć mnie co dokładnie :stuck_out_tongue:

A co do programu, podam wszystkie temperatury

CPU 67-68 *C

Płyta Główna 79-80 *C

Dyski Twarde 40 *C

Przy grze, Counter Strike nie wiem czy ma znaczenie ale przez platformę Steam :smiley:

CPU 77% *C

Płyta Głowna 86-87 *C

Piszcie jak coś napisać jeszcze z tego programu.

whiskeyyy , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

najprawdopodobniej przegrzewa się grafa bo masz pewnie zintegrowaną na płycie główniej. Przeczyść lapka powietrzem sprężonym .

Możliwe, ale zrobiłem inaczej nie robi się już biały ekran.

Wyjąłem baterie z laptopa i jest na samym zasilaniu i też zmieniłem plan zasilania i śmiga jakoś :smiley: