Biały kwadrat, awaria kalkulatora, problem z update

Witam, mam dość charakterystyczny problem.

Od czasu do czasu (zauważyłem że często dzieje się tak po otwarciu pliku pdf (Adobe) lub programy Skype) mój system zaczyna dziwnie działać.

 

Po pierwsze w miejscu gdzie są literki z nazwą języka pojawia się biały kwadrat:

 

  1. Kalkulator ma dziwnie zwężony ekran

 

  1. Najgorsze, kiedy wejdę na właściwości dysków folderów, etc nie mogę nic zrobić bo obraz jest zamazany a okna zmienają wielkość i nic w nich nie widać zobaczcie sami.

 

Kalkulator wygląda tak:

 

7gs3.jpg
biały kwadrat w miejscu znaczka PL 3ej3.jpg
tak wyglądają “opcje folderów” aq9j.jpg

 

Mam również problem z aktualizacjami, któraś z nich prowadzi do błędu i ciężko jest w ogóle przywrócić system. Może to wirus? Używam Avasta, ma aktualne definicje wirusów, nic nie wykrywa. Po restarcie komputera problem znika by znów pojawić się najczęściej podczas używania Skype lub otwarcia w Adobe pdf. Podobnie Mozilla cały czas wykazuje crash choć po wysłaniu błędu do producenta i restarcie przeglądarki działa normalnie ( czasem się wiesza), używam obecnie Opery - problemów jako takich nie mam.

 

Co to może być? Używam Windows 7 

Przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware pod kątem wirusów.

Użyj też polecenia sfc scannow http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

 

Dzięki za pomoc, Malwarebytes Anti-Malware znalazł mi dwa podejrzane pliki i są w kwarantannie. Co do systemu to chyba poważniejszy problem podczas polecenia sfc scannow zarówno w trybie normalnym jak i awaryjnym po 25% pojawia się komunikat :

 

Funkcja Ochrony Zasobów systemu Windows nie może wykonać żądanej operacji.
foldery 

 PendingDeletes i PendingRenames istnieje w % WinDir %\WinSxS\Temp.

mam. Znalazłem coś takiego (też mam win7 ultimate) 

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_update/kod-80073712-rozszerzenie-windows-update/dca04e77-771d-48c9-b622-b890caa3d9ae

“Uszkodzony był plik rejestru   COMPONENTS (C:\Windows\System32\config\components) Stąd też nie działało SFC.”

 

U mnie ten plik ma 18 944 KB zaś plik tekstowy o tej samej nazwie ma 1 KB, w każdym razie komentarz jaki znalazłem: 

“Jeżeli narzędzie SFC nie chce działać to z twoim systemem musi być naprawdę źle. Jeśli usunąłeś coś potrzebnego za pomocą jakiegoś cleanera to wątpię aby ktoś był w stanie Ci pomóc. Widziałem również co potrafi z systemem zrobić tweaker”. 

nie napawa optymistycznie :) 

 

Może ktoś ma jakiś pomysł aby SFC jednak zadziałało?