Biały PULPIT zamiast Pulpitu, tapety i ikon w Windows 98 SE!

Mam taki problem w pracy:

Na komputerze zainstalowany jest Windows 98 SE. Po uruchomieniu systemu zamiast tapety na pulpicie i różnych ikonek (Moje dokumenty, Mój komputer, Otoczenie sieciowe, IE, Kosz itp.) mam … białe tło z napisem Pulpit w lewym górnym rogu, tak jakby ekran podzelony na 2 pionowe powierzchnie w stosunku 1/4 (lewa) : 3/4 (prawa). Ikonek i tapety nie widać - są jakby pod tym białym tłem z napisem Pulpit.

Moge to białe tło z napisem Pulpit zdjąć prawym klikiem na tej węższej powierzchni (1/4) - bo na szerszej nie da się wywołać menu prawego kliku myszki - i wybierając menu: Właściwości, Zakładkę (chyba?) Efekty i tam zaznaczając i od razu odznaczając ptaszkiem przy napisie … (nie pamiętam co tam jest?: Active Pulpit czy coś takiego?) i zatwierdzając Zastosuj albo OK !!

zrób screna ekranu

A brałeś pod uwagę coś takiego jak fałszywa tapeta.

Na poczatek jak zawsze proponuje skany by poprostu wykluczyć iż problem powstał poprzez syf wiry itp.

:arrow: Panda

:arrow: Kaspersky

:arrow: mks_vir

:arrow: Trend

:arrow: Dr.Web

Dodatkowy skan programami:

:arrow: PestPatrol

:arrow: Spybot Search & Destroy 1.4

:arrow: Ad-aware SE Personal

:arrow: CWShredder

Na koniec możesz zapodać loga :arrow: HijackThis 1.99.1

Zrób jeszcze takie coś prawoklik myszy na pulpit => Właściwości => Pulpit => Dostosuj pulpit =>Zakładka Sieć Web. Tam wszystko “odptaszasz”.

No i dobrze by było jakbyś

Miałem wirusa o nazwie Redlof czy coś takiego.

W każdym otwieranym folderze tworzył pliki: desktop.ini i folder.htt (ukryte pliki) i miałem dokładnie taki sam problem z pulpitem.

Spróbuj AV :slight_smile:

Tutaj masz opisane jak usunąć wirusa VBS/Redlof :

http://www.antivirusworld.com/articles/ … dlof.b.php

Za taką pomoc dziękujemy :hahaha: