Biblioteka do xml w c++?


(Kornel) #1

Czy znacie jakąś dobrą bibliotekę do pracy z XMLami w c++? Potrzebuję czegoś solidnego i niezbyt skomplikowanego bo mam dość mało czasu.


([alex]) #2

boost.


(Ryan) #3

Wciąganie do projektu tej kobyły dla parsowania XML to chyba nie jest najlepszy pomysł. Szczególnie że jest masa lekkich i dobrych rozwiązań, od expat po wszelkie libxml/libxml++ czy tinyxml. :slight_smile:


([alex]) #4

Ryan , nowy standard C++ - C++0x właściwie w większości jest oparty na tej kobyle :smiley:


(Ryan) #5

Wiem. Między innymi dlatego większość niezarządzanego kodu staram się pisać w czystym C. ;]


([alex]) #6

Czemu nie w assemblerze, wtedy masz zero nadmiarowości.


(Ryan) #7

Bo Jola Rutowicz ma fajny uśmiech. Słaby przytyk, prawdę. Tylko na tyle Cię stać?

Nie lubię cukrowania kodu i jest to wybór świadomy a nie sposób na łechtanie własnego ego. Zawsze zależy mi na czasie kompilacji i liczbie zależności w projekcie. Boost jest gigantyczny, nawet jeśli użyje się bcp do wykrojenia zbędnych w projekcie nagłówków. Samo boost::shared_ptr wymaga ich kilkunastu. Czas niezbędny na skompilowanie tego jest taki a nie inny głównie ze względu na jakość wsparcia dla szablonów w VS (czy nawet w gcc...) i ilość kodu, który musi być z nich wygenerowany. Dobierając do swojego kodu biblioteki pod kątem tego w czym są pisane (lub jeśli już są w C++ - z jakich elementów języka korzystają), poprawiam higienę swojego kodu i koniec końców ułatwiam sobie pracę.


(Kornel) #8

Potrzebuję czegoś niedużego, chodzi o pojedynczy programik, więc nie chcę podciągać do tego jakichś ciężkich bibliotek. Chodzi o zapisanie systemu oceny utworów(których baza składowana jest w XMLu) dla radia internetowego i generowanie na bieżąco nowej playlisty.


(Ryan) #9

TinyXML i irrXML są stosunkowo proste w użyciu.

http://www.grinninglizard.com/tinyxmldo ... rial0.html

http://www.ambiera.com/irrxml/