Bieganie- drętwienie nogi


(system) #1

Witam,

Bigam sobie codziennie po lesie i od pewnego czasu czuje drętwienie w prawej nodze. Zaczyna się gdzieś przy 25min i ciągle się nasila, gdy biegałem 30 min to mi za bardzo nie przeszkadzało bo zaraz i tak kończyłem bieg. Ale dzisiaj biegłem 43min i drętwienie pojawiło się w obu stopach, pod koniec nie czułem głównie prawej nogi. Czy jest to normalne przy wysiłku fizycznym ?? Buty sznuruje już bardzo leciutko. Bigam od niedawna (koniec lutego) napoczątku nieegularnie.

Co z tym zrobić ?? Jakiś masaż ??

Dziękuje za wszystki sugestie,

Pozdrowienia :slight_smile:


(skrzek) #2

drętwienia i skurcze to często brak np.magnezu, (i chyba potasu - nie jestem pewien) warto też zapytać lekarza


(Daniel Jk) #3

Skurcze mięśni mogą być skutkiem m.in. braku potasu. W naturalnych produktach można go znaleźć w pomidorach.

Mi osobiście jedzenie większej ilości pomidorów pomogło na skurcze.


(Le_mar) #4

Aby postawić diagnozę należy zrobić badania, krew, mocz, EKG itd. Idź do lekarza, ile masz lat, jaka waga, nałogi, lekarz musi Cię zobaczyć. Czy to aby nie jest początek... no właśnie czego?

pozdr.


(Raiden77) #5

Powiedz mi, jakie obuwie stosujesz do biegania.


(Piotr Wik) #6

za mało płynów przyjmujesz podczas biegu i elektrolit w Twoim organizmie źle przewodzi impulsy nerwowe.

Musisz więcej pić - polecam piwo (najlepiej ustal sobie tak trasę aby mijać kilka wiejskich sklepików (najlepiej 1 piwo co 10 - max15 minut)

Tylko nie biegaj za dużo, 45 minut to max :wink:


(system) #7

Mam 15 lar 185cm wzrostu i waże 85kg. Moje but do biegania są firmy Adidas, biegam po lesie liściastym i tam są same liście na drogach więc amortyzacja dobra. Nałogów nie mam. puma313 piwo odpada ze względu na mój wiek. Pije bardzo dużo przed biegiem. Chyba wybiore sie do lekarza. :wink:


(el polaco) #8

haha pompa haha

Ok buty masz firmy Adidas. Coś więcej może powiesz? Sprawdź jaką mają pronację.


(system) #9

Mam takie buty tylko że 46 http://allegro.pl/item625249526_adidas_ ... zm_40.html one są chyba złe do biegania po lesie :x Co o tym sądzisz el polaco


(szymon189) #10

Ja miałem coś podobnego tylko z kolanem. Zwlekałem z tym do czasu gdy nie mogłem ustać na nodze, wtedy okazało się że mięśnie nie są na swoim miejscu. Ale chyba u Ciebie jest nie dobór magnezu lub potasu.