Bierzecie udział w konkursach?


(Przemek89k) #1

Hej,

zastanawiam się ile osób z was bierze udział w konkursach ?

Czy uzależniacie swoją decyzję od zadania konkursowego, oraz tego czy jest on płatny czy darmowy - jeżeli tak to jak na to patrzycie.

Osobiście wydaje mi się, że wiele konkursów organizowanych przez "niszowe" i nieznane firmy jest mało atrakcyjnych - a to ze względu na to, że istnieje ryzyko związane z nieprawidłowościami.

Jeżeli biorę udział w konkursie, to liczę że będzie to firma o ugruntowanej pozycji związana oczywiście z moimi zainteresowaniami;

Proszę o udział w dyskusji - temat przyda mi się do zrobienia pewnej analizy.


(sla17) #2

Jeśli bym brał udział to tylko w darmowych, ale nie biorę, bo w wielu z nich trzeba podawać od razu adres - mogę podać, ale dopiero gdy coś wylosuję. Weryfikacja, czy ktoś nie strzelił 12151 kont? Np. przez SMS albo w jakiś inny pomysł, ktoś by coś znalazł :wink:


(ra-v) #3

Nie.


(system) #4

Nie! Bo to bzdury i naciąganie naiwnych.


(Aseran) #5

nie bo nigdy nic nie wygrałem :slight_smile:


(corrtez) #6

Nie. Bo dużo firm działa tylko by zgarnąć dane osobowe i zalać mnie spamem.

Dobrze to ujął sla17.


(Nowypunktwidzenia) #7

A ja biorę, bo wierzę że kiedyś przyjdzie dzień i coś wygram :smiley:

Aktualnie http://www.komputerswiat.pl/czasopismo/13-urodziny.aspx, ale też w kilku innych np. z nagrodami gwarantowanymi.


(artide2) #8

ja biorę,nawet ostatnio zająłem drugie miejsce : p http://www.digart.pl/grupy/15674/Uchwyc ... zcow!.html


(matty24) #9

Ja biorę czasami. Raz wygrałem prenumeratę PCFormat, raz płytkę RadiaZet a ostatnio zestaw zupek Knorra. Lubię też zbierać gadżety, a najbardziej długopisy. To też jakaś forma konkursu, bo czasem liczy się szybkość zgłoszenia.


(Jannagranna) #10

Ja się bawię tylko w konkursy gdzie trzeba coś stworzyć - chyba najłatwiejszy sposób na wygraną, ale mam wrażenie, że głównie znajomi organizatorów wygrywają, bo niby prace mają być oceniane pod względem kreatywności a okazuje się, że te kreatywne nie wygrywają wcale albo te najniższe nagrody a najlepsze te, które z kreatywnością nie mają nic wspólnego.

Również konkursy na scenie zdarzają się ustawiane - widziałem jak ci co się dostali do finału przytulali się i robili pogawędki z organizatorem konkursu...

Tak więc


(Rafikk) #11

bardzo rzadko biorę udział w konkursach. a jak już się zgłoszę nigdy nie nastawiam się na wygraną. raz tylko po wysłaniu smsa udało mi się zgarnąć mini wieże. a obecnie wziąłem udział w konkursie enki dla abonentów. wystarczyło opisać ulubiony kanał. napaliłem się bo do wygrania iphony.


(lith) #12

Zależy o jakich konkursach mowa. Jak idzie o jakieś losowanie to rzadko, ale jak coś przy okazji jest to biorę. Za to w takich gdzie trzeba się czymś wykazać i ma się jakiś wpływ na wygraną to jak najbardziej. Brałem udział i w płatnych i w darmowych. Wszystko zależy od tematyki, ewentualnych korzyści (potencjalne nagrody, czy to co zrobię/nauczę się do konkursu przyda mi się do czegoś poza nim, czy mogę się czymś wykazać) w porównaniu do nakładów (czas na to poświęcony, ewentualne wydatki). No i wiadomo nie znoszę jakichś przekrętów, więc wolę konkursy, których zasady nie sprzyjają takim akcjom.

Ogólnie starty w konkursach przynajmniej u mnie zdecydowanie korzystnie wpłynęły na radzenie sobie ze stresem w tego typu sytuacjach jak jakieś testy, matury, egzaminy.


(olmeca) #13

Biorę udział w konkursach pojawiających się na portalach, z których korzystam. Czasami z pozytywnym efektem a czasami nie.


(Wysockicoaching) #14

Mi zdażyło się brać udział w konkursie. Skupiam się na konkursach twórczych, a nie losowych. Kiedyś udało mi się napisać najlepszy wiersz na cześć pewnego forum.