BIN, CUE, MDF i MDS

  1. Mam pewien film zapisany w bin i obok cue. Zapewne jest to obraz płyty czy coś takiego. Chciałem spytac, jakie 3ba podjąc kroki w alkocholu 120, żeby to wyciągnąc to z bina i żeby można oglądnąc ten film. Pewnie ktoś napisze że trzeba nagrac obraz płyty czy coś takiego, ale chciałem też spytac czy to 3ba na płytę CD zgrywac, czy można jakoś inaczej? Bo plik zajmuje ponad 700mb a ja nie mam nagrywarki DVD, a w nagrywanie na płytę 800mb nie chcę się bawic bo już dużo nerwów nad tym zjadłem. Dzięki za odpowiedź.

Możesz użyć wirtualnego napędu w Alcohol 120%

Na dole okna programu poszukaj wirtualnego napędu, kliknj na niego prawym przyciskiem i wybierz “Zamontuj obraz…”

no dobra, ale już zamontowałem i co dalej…?

w eksplorerze powinna ci się pojawić nowa ikonka napędu cd. kliknij na nią

Wchodzisz w mój koputer i tam bedzie napęd z tym filmem.

nie musisz miec nagrywarki dvd zeby to zapisac na cd,obrazy zawsze wiecej zajmuja zmiesci ci sie to spokojnie na 700 mb,

no mam ten napęd, u mnie to literka E:, wszedłem do środka a tu jakieś dziwności - w sumie to 4 foldery o takich nazwach: EXT,MPEGAV, SEGMENT, VCD. w EXT są dwa pliki nie wiadomych rozszerzeń o nazwie LOT_X.VCD, obydwa po 3kb, w MPEGAV jest chyba ten film bo plik ma nzawę AVSEQ01, i zajmuje 750mb; w VCD są 4 pliki: ENTRIES.VCD, INFO.VCD, LOT.VCD oraz PSD.VCD. Segment natomiast jest pusty. Nie wiem w takim razie czxym otworzyc ten AVSEQ01, bo pod nim pisze tylko “film Video CD”, ale nie ma żadnej ikonki ani nic - jak włączam menu podręczne, to jest opcja “odtwarzaj za pomocą…” :?

Jaki masz odtrwarzacz filmów?u mnie allplayer takie pliki odtwarza.Jak nie otwozry to musisz zainstalować kodeki.

AVSEQ01, czyli ten niby film, (bo nie jestem pewien czy to jest to), ma rozszerzenie DAT, bo jak próbuje wybrac allplayera na odtworzenie go, to pojawia się komunikat że to nie jest prawidłowa aplikacja systemu win32. Aha, no i poza tym udałó mi się na płytkę nagrac, ale jest na niej to samo co w wirtualnym E:

Złączono Posta : 28.08.2006 (Pon) 20:00

czm więc można odtworzyc ten plik??

lepszy DeamonTools do tego;)

ale do czego ten deamon tools?? To jest chyba to samo co alcohol 120%. A ja już to rozpakowałem z bina - potrzebuję teraz informacji jak można otworzyc plik z filmem który w tym przypadku nosi nazwę AVSEQ01 a rozszerzenie jego to DAT. Nie moge tego otworzyc przez allplayera bo pokazuje się komunikat że to nie jest prawidłowa aplikacja systemu win32. I co teraz??

To jest VideoCD, każdy program do odtwarzania płyt DVD to odtwarza.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=26

Potrzebujesz takiego programu, w opisie którego pisze, że odtwarza VCD i SVCD

AllPlayer odtwarza VideoCD. Musisz tylko zainstalować odpowiednie kodeki.

Ja mam K-Lite Codec Pack.

no ok, to ma już Media player classic, i odtworzył ten film. Ale czy moze mi ktoś powiedziec, jak zrobic żeby otworzyc też napisy?? :slight_smile:

Złączono Posta : 29.08.2006 (Wto) 15:01

albo w Powerdvd, bo ten progs też mam i tez mi to odtwarza :slight_smile:

A Allplayera też masz?bo on powinien odtworzc napisy,a z tymi moze być problem żeby odtworzyć z napisami.

All playera to chyba każdy ma - ja też go mam i po ściągnięciu nawet tego pakietu kodeków, nie chce mi odtwarzac, bo pisze komunikat “brak filmu”. Więc w Allpalyerze tego nie otworzę - dalej więc kieruję moje poprzednie pytanie - W jaki sposób można otworzyc napisy w PowerDVD, lub w Media Player Classic ??? :slight_smile: