Bing AI i "artykuły" na głównej

Taka ot ciekawostka. Postanowiłem sobie przetestować jak Bing poradzi sobie z treściami umieszczanymi na stronie głównej.

Mało już zaglądam na ten portal - większość artykułów mogła by, być zawarta w sumie w tytule. Ale nie chcę mówić o agonii portalu :slight_smile:

Sprawdziłem czy bing może oszczędzić czasu na czytanie wstępów itd.

Szczerze polecam. w sumie ze sprawdzonych artów, większość streścił w jednym - dwu zdaniach.
Dla przykładu:
image
Nowa funkcja Google Chrome. Aktywuj ją niezwłocznie (dobreprogramy.pl)

Funkcja jest dostępna w Edge w przegladarce i fajnie sie sprawdza.

Jak tego użyć? Wkleiłeś link i coś jeszcze?


U mnie chińskie znaczki :open_mouth:

nie musisz wklejać linku, ale że po chińsku odpowiedziało, to dośc dziwne

Ale to jest po japońsku.

や送金ができるシステムです。 ポーラ

Ya sōkin ga dekiru shisutemudesu. Pōra

coś tam o systemie przelewów z linii, z niewielką ilością kanji (znak 2 i 3: 送金).

I raczej podsumowanie wyszło marne:

Akapity o korzystaniu i zaletach są zbędne jak nie czyta news-u jakiś świeżak.

U mnie wpadł w nieskończoną pętlę:

ChatGPT4

W przeglądarce Google Chrome pojawiła się nowa funkcja mająca zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Działa ona jako zabezpieczenie przed szkodliwymi wtyczkami do przeglądarki. Ta funkcja ostrzeże, jeśli zainstalowana wtyczka została usunięta ze sklepu Chrome Web Store ze względu na zagrożenie. Aby ją aktywować, trzeba wejść w ustawienia przeglądarki. Jej celem jest ochrona przed potencjalnymi zagrożeniami i poprawa bezpieczeństwa podczas korzystania z przeglądarki Chrome.

Google Bard

Google Chrome wprowadza nową funkcję, która sprawdza wtyczki do przeglądarki pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli Google wykryje, że wtyczka została usunięta ze sklepu Chrome Web Store jako szkodliwa, ostrzeże o tym użytkownika.

Funkcja jest ważna dla wszystkich użytkowników, którzy instalują wtyczki do przeglądarki. Wtyczki mogą być wykorzystywane do kradzieży danych osobowych, śledzenia aktywności użytkowników lub instalowania złośliwego oprogramowania.

W obu przypadkach musiałem wkleić tekst artykułu do AI i poprosić o krótsze streszczenie, czyli wyglądało to tak:

Ja: Streść tekst „…wklejony art…”
AI: długie streszczenie
Ja: Streść bardziej
AI: to streszczenie, które wkleiłem


Może można łatwiej? Np Resoomer | Narzędzie do automatycznego podsumowania tekstu online

Choć tu akurat chciałbym informację o tym jakie to nowe formatowanie, a resoomer ich nie podał.

Takich serwisów jest sporo streszczanie artykułów ai - Szukaj w Google

Fajne porównanie.
W stosunku do innych rozwiązań Bing ma jednak tą zaletę, że można kontynuować konwersację o artykule dalej. Na przykład w ten sposób:
image
Pierwszy link:
Chrome will tell users when extensions they use are removed from Chrome Web Store - Help Net Security

Ogólnie rzecz ujmując Bing wydaje się fajnym rozwiązaniem. Nie wiem jak wypadnie w dłuższym rozrachunku z google bardem, ale zaletą w stosunku do CHAT GPT wydaje się być dostępnąć do danych realtime.

Fakt. Też w 95% pytam teraz Binga. Często pomaga mi w pracy podpowiadając jak coś napisać w Pythonie. Czasami sprawia takie wrażenie jakby się pytało kolegi zza biurka, który jest niezłym programerem.