Biometria Biglinux

Chcę wykorzystać do logowania w systemie Biglinux odcisk palca za pośrednictwem fprintd ale ta opcja nie pojawia się w opcji logowania?

Sterowniki do czytnika linii papilarnych masz? @j88

Może wystarczy nacisnąć palcem płytkę? Mam odblokowywanie twarzą, i opcja także jest niewidoczna. Jeżeli opcja nie działa, to porusz myszką i spróbuj odcisnąć.
Najpierw jednak musisz skonfigurować swój odcisk w systemie.

Jak to sprawdzę?

https://wiki.debian.org/SecurityManagement/fingerprint%20authentication

Palce mam dodane ale mam niefajny komunikat.
Wchodzenie na odcisk do systemu nie jest jeszcze obsługiwane.
Tylko można odblokować ekran oraz dawania aplikacjom oraz programom w wierszu poleceń uprawnień administratora. :unamused:

A tam w ogóle jest SSDM czy jakiś inny wynalazek?

Jest SSDM.:grinning:

To SSDM nie korzysta z PAM? Jeżeli korzysta, to samemu możesz to skonfigurować. Musisz wiedzieć, jak nazywa się moduł do odblokowania ekranu/uzyskania root-a. Następnie grep -H NAZWA_MODUŁU /etc/pam.d/* . I podobne zmiany nanosisz (chyba) w /etc/pam.d/xdm .

PS: Wydaje mi się, że to powinno działać:

cat > /etc/pam.d/common-auth <<EOF
TUTAJ_KOD_ZNALEZIONY_PRZEZ_PAM_PO_PIERWSZYM_DWUKROPKU
EOF

np.:

cat > /etc/pam.d/common-ayth <<EOF
auth sufficient pam_python3.so /usr/lib64/security/howdy/pam.py
EOF

Ja korzystam z howdy do rozpoznawania twarzy. U ciebie, może ta linijka wyglądać inaczej, ale pewnie dwa pierwsze słowa będą obecne.

Chciałbym wrócić do pierwotnego ekranu logowania przed włączeniem SSDM ale nie udaje mi się to.Pokazuje się jako drugi ale bez ikon.Wykonałem następujące komendy
sudo systemctl stop sddm.service
sudo systemctl restart sddm.service
sudo systemctl disable sddm.service
Tak wygląda ekran sprzed włączenia SSDM.


Logowanie SSDM.

Po co systemctl restart sddm.service. Nie wiem, co Ci się dzieje, ale restart jest niepotrzebny. On może powodować problemy.