Bios a monitor

witam mam problem tego typu najprawdopodobniej poprzestawiałem coś w biosie i komputer nie widzi monitora po odpaleniu komputera monitor pozostaje w stanie czuwania, czy jest jakiś inny sposub na przywrucenie tych ustawień nisz wyjęcie bateri lub zworka? komp jest na gwarancji i niemoge ściągnąć obudowy ma plomby? pomóżcie! !!

Oddaj na gwarancje. Jak w biosie wyłączyłeś monitor? :o Masz płytę główną ze zintegrowaną grafą a do tego karte graficzną osobno? Jedyne co możesz zrobić to “po ciemku” wejść w biosa i przywołać optymalne ustawienia( del trzymasz po włączeniu kompa z 10 sekund strzalka w prawo, raz na dół, enter, y, enter, 2 albo 3 zejścia na dol, enter, Y, enter)

Jeżeli masz bios award. Tylko taki szkopuł, że biosy się różnią między sobą, więc lepiej to przetestować u kogoś z taką samą płytką

dzięki za radę spróbuje! nie wiem czy jest to dokładnie to co napisałem ale jak weszłem w ustawienia biosu i monitor wtedy działał po przestawieniu jakiejś “opcji” i zakceptowaniu bodajrze f10 już nie pojawiło mi sie nic i monitor zachowuje się jak w stanie czuwania

dlugi3333 , problem na pewno rozwiązałby reset BIOS-u płyty głównej, ale to wymaga otwarcia obudowy.

To niewykonalne. BIOS w ogóle się nie uruchamia.

to co w takim przypadku można zrobić i czy można w biosie włączyć lub przełączyć monitor tak aby zachowywał się tak jak w powyższym opisie?

Jeżeli coś zmieniłeś to pewnie z grafiki w PCI przełączyłeś na zintegrowaną. Poszukaj z tyłu kompa drugiego wyjścia do monitora, być może się różni (D-SUB(vga) lub DVI) Spróbuj przełożyć kabel i sprawdź czy jak włączysz kompa to będzie obraz.

nie wiem czy to ważne ale są dwa takie same wyjścia dvi-d

Obok siebie? Poziomo, czy w np. jedna wyżej i obrócona? A jest gdzieś taka? http://www.atmarkit.co.jp/fsys/cablecon … -box-l.jpg jeżeli jest to podłącz do niej monitor i przez nią spróbuj a jak nie zadziala to na gwarancje

tak są tylko te dwa obok siebie poziomo i w jednej jest jeszcze s-video dniazda opisanego powyżej niema!

To znaczy że nie przełączyłeś grafiki na zintegrowaną, bo pewnie jej nie ma. Lepiej oddaj kompa do serwisu skoro ma plombę to nic nie zrobisz.

dzięki za pomoc i spróbuje zrobić to co poradziłeś na początku “jedyne co możesz zrobić to “po ciemku” wejść w biosa i przywołać optymalne ustawienia( del trzymasz po włączeniu kompa z 10 sekund strzalka w prawo, raz na dół, enter, y, enter, 2 albo 3 zejścia na dol, enter, Y, enter)” może pomoże