Bios a monitor

(Malywariat1) #1

witam mam problem tego typu najprawdopodobniej poprzestawiałem coś w biosie i komputer nie widzi monitora po odpaleniu komputera monitor pozostaje w stanie czuwania, czy jest jakiś inny sposub na przywrucenie tych ustawień nisz wyjęcie bateri lub zworka? komp jest na gwarancji i niemoge ściągnąć obudowy ma plomby? pomóżcie! !!

(velover) #2

Oddaj na gwarancje. Jak w biosie wyłączyłeś monitor? :o Masz płytę główną ze zintegrowaną grafą a do tego karte graficzną osobno? Jedyne co możesz zrobić to "po ciemku" wejść w biosa i przywołać optymalne ustawienia( del trzymasz po włączeniu kompa z 10 sekund strzalka w prawo, raz na dół, enter, y, enter, 2 albo 3 zejścia na dol, enter, Y, enter)

Jeżeli masz bios award. Tylko taki szkopuł, że biosy się różnią między sobą, więc lepiej to przetestować u kogoś z taką samą płytką

(Malywariat1) #3

dzięki za radę spróbuje! nie wiem czy jest to dokładnie to co napisałem ale jak weszłem w ustawienia biosu i monitor wtedy działał po przestawieniu jakiejś "opcji" i zakceptowaniu bodajrze f10 już nie pojawiło mi sie nic i monitor zachowuje się jak w stanie czuwania

(Seba86mu) #4

dlugi3333 , problem na pewno rozwiązałby reset BIOS-u płyty głównej, ale to wymaga otwarcia obudowy.

To niewykonalne. BIOS w ogóle się nie uruchamia.

(Malywariat1) #5

to co w takim przypadku można zrobić i czy można w biosie włączyć lub przełączyć monitor tak aby zachowywał się tak jak w powyższym opisie?

(velover) #6

Jeżeli coś zmieniłeś to pewnie z grafiki w PCI przełączyłeś na zintegrowaną. Poszukaj z tyłu kompa drugiego wyjścia do monitora, być może się różni (D-SUB(vga) lub DVI) Spróbuj przełożyć kabel i sprawdź czy jak włączysz kompa to będzie obraz.

(Malywariat1) #7

nie wiem czy to ważne ale są dwa takie same wyjścia dvi-d

(velover) #8

Obok siebie? Poziomo, czy w np. jedna wyżej i obrócona? A jest gdzieś taka? http://www.atmarkit.co.jp/fsys/cablecon ... -box-l.jpg jeżeli jest to podłącz do niej monitor i przez nią spróbuj a jak nie zadziala to na gwarancje

(Malywariat1) #9

tak są tylko te dwa obok siebie poziomo i w jednej jest jeszcze s-video dniazda opisanego powyżej niema!

(velover) #10

To znaczy że nie przełączyłeś grafiki na zintegrowaną, bo pewnie jej nie ma. Lepiej oddaj kompa do serwisu skoro ma plombę to nic nie zrobisz.

(Malywariat1) #11

dzięki za pomoc i spróbuje zrobić to co poradziłeś na początku "jedyne co możesz zrobić to "po ciemku" wejść w biosa i przywołać optymalne ustawienia( del trzymasz po włączeniu kompa z 10 sekund strzalka w prawo, raz na dół, enter, y, enter, 2 albo 3 zejścia na dol, enter, Y, enter)" może pomoże