Bios ACPi wstrzymanie

Witam otóż mam problem ustawiłem ACPI na s3 i gdy biore uśpij to wyłączają się wentylatory co zrobić aby komputer pobierał mniej prądu na stanie wstrzymania chodzi o to aby wentylatory się kręciły a nie wyłączały się

Przy S1 pobiera więcej prądu, podzespoły są zasilane, jedynie procesor i dyski zatrzymane.

Przy S3 jest zasilana właściwie tylko pamięć RAM, pobór energii jest minimalny, niewiele większy niż przy całkowitym wyłączeniu.

A że wentylatory się wyłączają, to nic nie szkodzi, przecież podzespoły nie są zasilane i nie będą się bardziej rozgrzewać. Będą tylko wolniej stygnąć, co jest korzystne - nie sama temperatura jako taka jest szkodliwa, ale jej zmiany, bo to prowadzi do naprężeń termicznych i uszkodzeń (różne materiały mają inne współczynniki rozszerzalności cieplnej).

Chodzi mi o to aby było tak jak na starym kompie czyli w xp brałem stan wstrzymania wiatraki zwolniały ekran czarny

i tyle

A tu mam tak wezmę stan wstrzymania i wszystko milknie aplikacje nie działaja

Przecież przy żadnym uśpieniu - i S1 i S3 nie będą działały aplikacje - w obu przypadkach komputer w gruncie rzeczy nie pracuje - sytuacja ta jest niezależna od zainstalowanego systemu

Poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI#Stany_globalne

hmmm a mogę jakoś zwolnić wiatraki lub wyciszć (komp jest cichy) ale chce tak aby w nocy nie było go słychać