BIOS aktualizacja

Witam! Chciałabym zaktualizowac Bios ale jestem prawie kompletna laiczka w tej kwesti. powodem aktualizacji bedzie problem z karta dzwiekowa. kiedys szukalam tu pomocy z karta i zadne kompletnie zadne rady nic nie daly. komp jest dosyc wiekowy :slight_smile: byc moze aktualizacja bios cos da.

info ;

Właściwości BIOS’u

Typ BIOS’u Award

Typ BIOS’u Award Phoenix-Award BIOS v6.00PG

Informacja z BIOS’u Award V.P4XFB/P4XFBU A01 09-12-2002

Data BIOS’u systemowego 09/12/02

Data BIOS’u wideo 10/31/02

Producent BIOS’u

Nazwa firmy Phoenix Technologies Ltd.

Informacje o produkcie http://www.phoenix.com/en/products/default.htm

Problemy i Sugestie

Sugestia BIOS systemu jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba.

Sugestia BIOS wideo jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba.

moze ktos pomoc i wskazac link do pobrania nowego biosu? wiem google nie boli ale nie chcialabym pobrac nie tego co trzeba.

Jeśli nie zmieniałaś żadnych podzespołów w komputerze a to tego jeśli karta dźwiękowa jest zintegrowana to aktualizacja biosu nic nie zmieni w sprawie Twojego problemu.

Nie rób tego, w czasie aktualizacji może wystąpić błąd, który całkowicie unieruchomi komputer.

Ta sugestia może spowodować jeszcze większe problemy - zignoruj ją.

PS. prawie dwa lata zastanawiasz się jak ten problem zlikwidować?

sterowniki-dzwieku-t327014.html#p2147605 :o

Dokonać aktulizacji biosu pewnie można tylko przez dyskietkę startową,nowszego pewnie nie ma

lepiej znajdź kartę dźwiękowa są nawet po 20zł i kup:D

I powinno chodzić:P

a sterowniki go karty dzwiękowej masz zainstalowane skonfigurowana jest w programie producenta karty jeśli taki jest:]

Jeszcze raz opisz problem wtedy zobaczymy. Aktualizacja biosa może tylko spowodować, że w ogóle nie uruchomisz komputera

Więc problem jest taki, że nie mam dźwięku od momentu wymiany płyty głównej. Poprzednia uległa spaleniu. Ponieważ komputer jest stary bo ma prawie 10 lat był problem z dobraniem odpowiedniej. Panowie naprawiajacy znaleźli płyte Jetaway P4FXFB(U). Kiedys pisałam juz o tym problemie tutaj na forum. I instalowanie sterowników do chipsetu, a poźniej do karty dźwiękowej nic nie dało. W ogóle po zainstalowaniu systemu i po zainstalowaniu sterowników do chipsetu jest ok poza brakiem dźwięku. Kiedy próbuje zainstalować sterowniki dźwieku wyswietla sie info ze nie mozna bo audio w biosie jest enabled, ale to jest nieprawda bo jest na auto. Nie mam sterowników do tej płyty głownej oryginalnych bo kupowana była na giełdzie z odzysku :slight_smile: Aha wczoraj zrobiłam formata i po zainstalowaniu systemu spróbowałam wgrać z płytki od starej płyty sterowniki (też miała chipset via), i tu pokazywał sie komunikat ze wykryto urządzenie dźwiękowe, ale z kolei jak juz chciałam zainstalować stery dźwięku to w menadzeze urzadzen pokazywalo pytajnik przy kontrolerze audio i nadal dzwieku nie bylo. W ogole jak kupie stara kartę dźwiękowa to bedzie pasowala do tego mojego staruszka? Nie znam sie na montazu :))

jaki masz system?

Nie ma czegoś takiego jak “formata”. Jest formatowanie dysku i instalacja systemu.

Być może to był Twój błąd. Te, które zainstalowałaś nie muszą być zgodne z Twoim obecnym sprzętem i blokują instalacje prawidłowych sterowników.

skrót myślowy, oczywiście chodziło o formatowanie dysku i zainstalowanie systemu. Co do drugiej sprawy instalowanie sterowników ze starej płyty zostało odwrócone ponownym formatowaniem dysku i zainstalowaniem systemu, wiec to nie jest problemem. Tylko ciekawi mnie dlaczego instalujac sterowniki do starej płyty wykrywa mi karte dźwiekową, a jak tego nie robie tylko instaluje prawidłowe steroniki to urządzenia dźwiekowego nie wykrywa??? A system mam xp z sp3.

chyba kupie jakakolwiek stara karte dxwiekowa i zobacze co bedzie.