Bios aktualizacja

Witam mam pytanie chciałbym zainstalowac bios a komputer pracowal na win xp a ja obecnie mam win 8.1 i plyta glowna to hp 437 a komputer hp dc 7800 convertible minitower czy mozna wtedy zainstalowac bios

Nowsze aplikacje do aktualizacji potrafią działać z poziomu Windows. Starsze wymagają Dos, więc trzeba je uruchamiać z płyty/pendrive/dyskietki z bootowalnym Dosem. Dyskietki wymarły, płytę szkoda wypalać, więc najlepiej użyć pendrive z FreeDos. Niektóre biosy pozwalają też na aktualizację w samym interfejsie - plik do aktualizacji trzeba mu podać na pendrive.

A czyli te pliki co mam na flasha to na pendrive wyrzucić?

1 polubienie

Zakładam, że bios pobrałeś ze strony producenta. Tam też powinien być opis, jak wykonać aktualizację.
Jeśli takiego opisu nie ma, to zobacz co masz w pobranej paczce - czy jest tylko plik biosu (bin) czy też jakiś programik (exe). Jeśli jest program, to sprawdź czy jest pod Windows, czy Dos - program pod Windows opali ładne okno, program pod Dos nie odpali wcale, mignie konsolą lub zatrzyma się na konsoli. Jeśli jest sam plik, to wrzuć na pendrive sformatowany na FAT32 (to ważne), podłącz, wejdź w bios i szukaj opcji aktualizacji.