Bios asus tuf gaming fx505ge

Siemano,

Sprawa wyglada nastepujaco da sie jakos wylaczyc automatyczna aktualizacje BIOSU w tym lapku w nowej wersji kompletnie zablokowali undervolting i programy z nim zwiazane, cofam ciagle do starego ale co 2-3 dni wgrywa sie nowy i to denerwuje licze znowu na wasza pomoc

Prawdopodobnie wywalając wszystkie programy diagnostyczne lub stawiając Windowsa od 0. U mnie w Lenovo opcja aktualizacji BIOS jest własnie w nich.

W tych laptopach bios aktualizowany jest również przez WU. Musisz w WU wyłączyć opcję instalowania sterowników dla zewnętrznych producentów. Inaczej podczas aktualizacji systemu zostanie ściągnięty również BIOS.

Mimo, ze wylaczylem to przy kazdym restarcie ciagle ten bios sie aktualizuje :slight_smile:

Możesz zablokować tę konkretną aktualizację.
https://www.download.net.pl/jak-zablokowac-pojedyncze-aktualizacje-w-windows-10/n/7057/

Tak tylko, tej aktualizacji nie da sie cofnac w panelu sterowania tzn odintsalowac “Asustek”
image

A czym robisz UV? Ryzen Controller pomaga przy laptopach.

Ale, ja mam Intela, wiec ciezko chyba cos programem do Ryzena :smiley:

Faktycznie. Zobaczyłem fx505 i od razu do głowy przyszedł mi Ryzen, bo to była najpopularniejsza wersja TUFa. Co do UV na Intelu to Intel® Extreme Tuning Utility nie powinien stawiać oporów.

Stawia i to duze opory, bo aktualizacji biosu suwaki od zmniejszenia napiecia sie calkowicie blokuja :slight_smile:

Ta blokada to wg Intela dla twojego dobra.
A jak chcesz wyłączyć autoupdate BIOSu to w ustawieniach BIOSa (może w jakiejś zakładce Security czy coś w tym stylu?) szukaj opcji z tekstem w rodzaju UEFI UpdateCapsule, UEFI Firmware Update Via Capsules albo podobnie brzmiącej i jeśli takową znajdziesz to ją wyłącz.