BIOS - bardzo długie uruchamianie

Witam,

mam zainstalowane urządzenie wielofunkcyjne LEXMARK P4350 na WIN XP (SP3) - wszystko było OK do pewnego czasu, gdy to BIOS zaczął bardzo długo startować (około trzech minut).

Włączam komputer - czytam informacje na ekranie startowym bios, m. in. “…devices #01…” - i tak czekam około 3. minut po czym dopiero uruchamia się windows.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Około dwóch lat temu, gdy po raz pierwszy zainstalowałem urządzenie, wszystko działało ok - bios startował w około 0,5 min.

Dodam, że nie znalazłem ani w internecie, ani na forum podobnego tematu.

Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

darc_711

Może przypadkiem podłączyłeś te urządzenie do innego gniazda usb, bo może masz 3 usb1.1 i 1 port usb2.0

żadnych przypadków - urządzenie wielofunkcyjne (wyjście USB 2.0) mam podłączone pod potru USB 2.0 płyty głównej, zresztą, jak podłączę do złącza USB, które jest połączone z płytą główną za pomocą łączki USB jest tak samo.

Spróbuj zresetować BIOS jeśli uważasz, że to w nim leży przyczyna.

Resetowałem BIOS, ale nic to nie dało. Dodam jeszcze, że odinstalowałem urządzenie i ponownie je zainstalowałemk, ale skutek ten sam.

Pokaż log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Pokaż log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Pokażesz tylko link.

Ewentualnie pobierz ArcaNix (http://bugtraq.arcabit.com/arcanix/) wypal plik ISO na płytce, zabootuj kompa z tej płytki i uruchom ten skaner antywirusowy którym ArcaNix właśnie jest… Lecz lub usuwaj co się da… Ale najpierw spróbuj dać logi…

Logi z Hijackthis i Combofix nic Ci pewnie nie dadzą - już kiedyś prosiłem o pomoc w tej sprawie, nikt nie umiał pomóc…, ale proszę bardzo. Natomiast ArcaNix - …nie mogę pobrać…

Logi:

http://wklej.org/id/85334/,

http://wklej.org/id/85357/

Moze czysciles kompa i usonoles sterowniki?

od kiedy sterowniki mają coś wspólnego z BIOSem? :lol: =D>

3 min. czy 30sek., i tak o wiele za długo, bo to powinno być kilka sek.

ja bym zaczął od rozglądnięcia się za aktualizacją biosu

i fotka z tego ekranu gdzie wisi bios tez by się przydała

PS. a jak to wygląda kiedy odłączymy wszystkie możliwe urządzenia usb?

Ja tez mialem podobny problem bios startowal bardzo dlugo. Musialem wylaczyc w biosie kilka portow ktore strasznie opoznialy start. Bios sprawdzal je sobie po kolei i dlatego to tak dlugo trwalo. Powrot do ustawien domyslnych nic nie dawal bo one domyslnie byly powlaczane. A pozatym skoro wszystko chodzilo jak nalezy po co zaraz aktualizowac bios moze byc z tego wiecej szkody niz pozytku. =D>

  1. Wyłącz zbędne porty w menedzerze urządzeń

  2. Zapoznaj sie z tym:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=7723

człowieku weź po prostu odłącz wszystko i zrób to metodą prób i błędów, może być tak że wina leży bardziej w samym kompie niż drukarce, i nie wież w to że sterowniki mają wpływają na biosa. Sam port mógł uleć zniszczeniu i w tym problem najlepiej to poprostu restartować biosa :slight_smile: