BIOS - błąd karty graficznej - speaker

Witam.

 

płyta : ASUS p5q PRO

Karta : sapphire 5830

procek : Intel Core 2 Quad Q8200 2.33GHz 4M 1333

monitor : LG LED 22EN33

zasilacz : ATX BeQuiet! BQT E5-400W

6 GB RAM

 

Wszystko podłączone, chcę odpalić a Tu nic. Na ekranie monitora NO SIGNAL, a SPEAKER daje sygnał : 1 długi 2 krótkie, czyli błąd karty graficznej, co jest dziwne, bo 2 tygodnie temu była sprawdzana u kolegi i działała.

 

Czy ktoś wie może w czym tkwi problem? Wentylator karty działa poprawnie, więc nie rozumiem. Przed chwilą wyjąłem baterię BIOSU, może jego reset coś pomoże, zobaczymy.

zasilania do karty chyba nie zapomniałeś podłaczyć?

 

na pewno siedzi dobrze w pci-e?

 

sprawdz dla pewnosci czy np jest to samo bez ramu z 1 koscią i bez grafiki.

w pci raczej siedzi dobrze, nie da się mocniej wsadzić :smiley:

 

Wyjąłem RAM, było zupełnie inne pipczenie :frowning:

________________________________

Oto nagranie z pipczenia speakera. 1 długi   2x krótkie

 

https://www.youtube.com/watch?v=g2XR9sDjFn4&feature=youtu.be

 

Oraz zaprezentowałem jak luźno siedzi karta graficzna, można ją ruszać na boki, ale chyba siedzi dobrze bo bardziej się jej wsadzić nie da :confused:

Orion. , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.

Było, nie było - jeden długi, dwa krótkie (bios award) błąd video. Kombinuj z kartą.

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Idź jeszcze raz do kolegi i sprawdź tą kartę. 

A ja kieruję wzrok w stronę zasilacza ma on 168W na 12v1 oraz 192W na 12v2. Według specyfikacji karty działa ona od 168W do 188W.

I tak się zastanawiam czy nie brakuje jej prądu. Jakiego zasilacza używa twój kolega? Może spróbuj go podmienić na próbę.