Bios (co to za ustawinie?) nowe zdjęcie!

mam taka opcje w biosie i nie wiem do czego ona służy jak wiecie to dajcie znać i jaka wartosć najlepiej wybrać

dsc00289uq0.th.jpg

Może powiedz jaki masz sprzęt…

Athlon 1Ghz

384 mb sdram

GF 6200

seagate 40gb

2 napedy i zasilacz 400 W

Wygląda że to jakieś ustawienie dzielnika między FSB CPU (133), a FSB magistrali PCI (33).

Masz teraz ustawienie domyślne.

A wygląda że możesz wartości zmienić w zakresie +/- 0.5 % lub zablokować zmiany tych wartości.

jest to funkcja która odpowiada za ograniczanie zakłóceń elektromagnetycznych generowanych przez magistrale fsb oraz pci.

Jedno jest pewne, na tej płycie głównej nie wolno przetaktowywać procesora za pomocą fsb bo ten screen jednoznacznie stwierdza że chipset nie ma blokady taktowania pci. Z resztą chyba dopiero chipsety typu kt266/333/400/600 i nf2 dopiero miały tę niezwykle ważną cechę.

a co w związku z tym?? troche nie jasne wypowiedzi a co amam ustawić co bedzie najlepsze??

jeśli sprzęt nie kręcony to S S możesz ustawić na OFF, ustawienie to ogranicza występowanie niepożądanych efektów ubocznych OC(po przetaktowaniu - wszelkich zakłóceń) w postaci ograniczania taktowania o określany próg w ustawieniach tego parametru.

Weź wytłumacz dokładnie problem, bo pierwszy raz słyszę o takiej opcji w biosie, a może coś nowego wprowadzili? i nie wiem.

szczątkowe info można znaleźć

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t5189.html

szerzej po angielsku na Wikipedi EN.

technologia znana i wykorzystywana od lat zwykle się nie korzysta (a dokładnie nic nie zmienia, standardowo SS ustawione jest na 50% bodajże ).

Spread Spectrum Modulated - Opcja włączająca/wyłączająca redukcję zakłóceń elektromagnetycznych.

Wygląda że faktycznie możesz mieć rację, ale mnie to bardziej wygląda na dzielnik.

to nie jest żadne dzielnik!!.

Cytat z “BIOS Leksykon kieszonkowy” Andrzeja Pyrchli

" Umożliwia pracę zegara systemowego w tak zwanym trybie widma rozproszonego. Oznacza to rozproszenie zakłóceń elektromagnetycznych. Najczęściej zmiana nic nie daje i raczej nie ma większego wpływu na działanie i stabilność komputera. Jednak gdy procesor został przetaktowany, najlepiej wyłączyć tę opcję."