Bios (co to za ustawinie?) nowe zdjęcie!

(Witekto) #1

mam taka opcje w biosie i nie wiem do czego ona służy jak wiecie to dajcie znać i jaka wartosć najlepiej wybrać

dsc00289uq0.th.jpg

(Błażej) #2

Może powiedz jaki masz sprzęt...

(Witekto) #3

Athlon 1Ghz

384 mb sdram

GF 6200

seagate 40gb

2 napedy i zasilacz 400 W

(JNJN) #4

Wygląda że to jakieś ustawienie dzielnika między FSB CPU (133), a FSB magistrali PCI (33).

Masz teraz ustawienie domyślne.

A wygląda że możesz wartości zmienić w zakresie +/- 0.5 % lub zablokować zmiany tych wartości.

(system) #5

jest to funkcja która odpowiada za ograniczanie zakłóceń elektromagnetycznych generowanych przez magistrale fsb oraz pci.

(Mariosti*) #6

Jedno jest pewne, na tej płycie głównej nie wolno przetaktowywać procesora za pomocą fsb bo ten screen jednoznacznie stwierdza że chipset nie ma blokady taktowania pci. Z resztą chyba dopiero chipsety typu kt266/333/400/600 i nf2 dopiero miały tę niezwykle ważną cechę.

(Witekto) #7

a co w związku z tym?? troche nie jasne wypowiedzi a co amam ustawić co bedzie najlepsze??

(system) #8

jeśli sprzęt nie kręcony to S S możesz ustawić na OFF, ustawienie to ogranicza występowanie niepożądanych efektów ubocznych OC(po przetaktowaniu - wszelkich zakłóceń) w postaci ograniczania taktowania o określany próg w ustawieniach tego parametru.

(JNJN) #9

Weź wytłumacz dokładnie problem, bo pierwszy raz słyszę o takiej opcji w biosie, a może coś nowego wprowadzili? i nie wiem.

(system) #10

szczątkowe info można znaleźć

szerzej po angielsku na Wikipedi EN.

technologia znana i wykorzystywana od lat zwykle się nie korzysta (a dokładnie nic nie zmienia, standardowo SS ustawione jest na 50% bodajże ).

(JNJN) #11

Spread Spectrum Modulated - Opcja włączająca/wyłączająca redukcję zakłóceń elektromagnetycznych.

Wygląda że faktycznie możesz mieć rację, ale mnie to bardziej wygląda na dzielnik.

(system) #12

to nie jest żadne dzielnik!!.

(Tomgroch) #13

Cytat z "BIOS Leksykon kieszonkowy" Andrzeja Pyrchli

" Umożliwia pracę zegara systemowego w tak zwanym trybie widma rozproszonego. Oznacza to rozproszenie zakłóceń elektromagnetycznych. Najczęściej zmiana nic nie daje i raczej nie ma większego wpływu na działanie i stabilność komputera. Jednak gdy procesor został przetaktowany, najlepiej wyłączyć tę opcję."