BIOS: Ekran wyświetlania cały w dziwnych znakach

Witam,

Mój problem polega na tym, że w momencie włączania komputera, ten automatycznie przeskakuje do BIOS’u i pokazuje mi takie oto szlaczki z oknem wyboru:

http://zapodaj.net/a2251beeb90a9.jpg.html

Do wyboru mam w tym prostokąciku na środku pierwszą lub drugą linijkę.

Na razie nic nie ruszałem, PC’eta dostałem od kolegi i tak chciał go wyrzucić, próbuję go naprawić, ale tego typu problem jeszcze nie spotkałem a nie znalazłem żadnej pomocnej info dla mnie oprócz tego, że istnieje szansa iż karta graficzna jest spalona… W co nie wierzę.

Pozdrawiam

SebastianINowak

-=-=-=-=-=-=-=-

Jakość zdjęć jest niska ze wzgl. na słaby aparat w telefonie. Przepraszam za utrudnienia.

Wyciągnij baterię od biosu na 15min oczywiście na odłączonym zasilaniu.

Witam,

podejrzewam szkodzenia szyny danych w pamięci karty graficznej, gdyż do znaku spacji w ASCII dodana została wartość 128. (zimne luty?) Komunikat na ekranie to dotyczy częstotliwości procesora CPU speed. Pozycja pierwsza to Manual a druga 2000MHz

 

Pozdrawiam

Karta graficzna zintegrowana, czy zewnętrzna? Spróbuj na innej karcie graficznej, bo tak wyglądają artefakty przy uszkodzonym GPU, albo pamięci k. graficznej.

Zintegrowana, więc mogę zapomnieć o sprawdzaniu. GPU wygląda normalnie, nie ma uszkodzeń fizycznych, żadnych zarysowań. Możliwe, że faktycznie magistrala pomiędzy RAM’em a grafiką siadła… :frowning:

Cóż… Dzięki.

Niestety, nie działa. Używałem również zworki C-MOS, ale… ten sam efekt.

:expressionless: … Po krótkim douczeniu się podstawowych zwrotów zgadzam się z Tobą. Najprawdopodobniej jest to uszkodzona szyna w karcie graficznej.

Czy istnieje możliwość naprawienia tego problemu sposobem “domowym”, czy trzeba się już udać do serwisu? Jeśli to drugie, to możecie wycenić ile mniej więcej będzie kosztowała taka usługa?

Według mnie to ten twój kolega chciał pewnie robić update bios i musiała stać się jakąś awaria prądu lub coś i bios się pewnie nie wgral do końca. ale dobrze by było gdybyś się jego zapytał co robił że pc się zepsuł.

“O kurde” ale fajne znaki :slight_smile:

Ktoś miał podobny problem i zacytuję jego odpowiedź “Uszkodzony RAM karty graficznej”

Włożył inna karte i działało jak nalezy…