Bios EPOX-EP 4PEA9i

Witam!

Mam następujący problem.

Podczas uruchamiania komputera wyszedł mi komunikat iż ROM BIOS ma złe checksumy.

Resztę widac na filmiku.

http://iaz11.wrzuta.pl/film/ajDzpGe73R8/problem._2

Płyta główna EPOX EP-4PEA9I rev 1.0

Domyśliłem się że chodzi o BIOS i u kolegi zrobiłem format a: /s. Wgrałem na tą dyskietke awdflash.exe i ten bios.

Wgrywany bios z 08.26.2004. Obecny był z 2003.]

Co jest nie tak i jak to naprawić.

iaZ ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wejdź do BIOS ustaw bootowanie tak aby najpierw startował dysk twardy (HDD) bo z tego co widzę komputer próbuje zbootować z dyskietki.

P.S i przy okazji jeśli będziesz w BIOS sprawdź czy dysk twardy jest wykrywany.

To raczej nie możliwe. Powód jest prosty komputer od razu startuje z tego menu.

Tylko bios od karty graficznej startuje.

Jest napisane

NVIDIA 4.xxxxxx

2003 Nvidia Corporation

I potem to.

Musisz ruszyć to dyskietką. Zmień nazwę awdflash.exe na taką jaką ci wyświetla BIOS czyli dużymi literkami :stuck_out_tongue: Jeżeli nadal nie zadziała sformatuj ją jako dysk MS-DOS i wgraj znowu awdflash.exe oraz bios.

Jutro na urlop jade.

Mam te AWDFLASH.exe.

Jak niby ms-dos i ładować jak od razu ten komunikat.

To jest chyba komunikat pamięci tej nie zapisywalnej.

Program awdflash jest programem dosowym, a jakoś nie wydaje mi się żeby producent montował w płytę główną to środowisko. Jakby nie patrzeć można spróbować bo te 0,20KB na dyskietce można stracić jeżeli i tak wszystko się zmieści. Trzeba próbować każdej metody.

[EDIT]

Nie chodzi o to że DOS ma się włączyć jako wolna linia komend. Ważne, aby awdflash mógł się wykonać w jakimś środowisku.

Sformatuj jako MS-DOS i wrzuć awdflash, plik biosu i plik poniżej.

Stwórz plik autoexec.bat. Wpisz: awdflash nazwa_pliku_biosu.bin /py /cc /r

Powinno pomóc.

Pozdrawiam, miłych wakacji życzę :slight_smile:

Po urlopie spróbuję.

Mam nadzieje że zadziała.:slight_smile:

Dziękuje.

Proszę o nie usuwanie tematu moderatorów. Proszę także o jeszcze inne sposoby, jeśli takowe są.

Pozdrawiam

iaZ

Dodane 02.07.2011 (So) 20:02

A nie czasami autoexec.bat?