Bios i hasło


(Slepy13) #1

Sorry, ale nie wiem w jakim dziale to zamieścić :slight_smile:

Znalazłem na necie poradnik do odczytania hasła z biosu, ale nie mogę sobie poradzić, bo jest tam coś wspomniane o dyskietce startowej, ale nie wiem jak ją przygotować :frowning:

Jak mam przygotować dyskietkę startową ?

Nie rozumiem, proszę pomożcie !

Poradnik:

Z góry dzięki za pomoc.


(Rkizeweter) #2

Sąprogramy pod windę, które rozszyfrowują hasło - jednym z nich się udało - tylko bez pierwszej litery - hehe. Co do dyskietki startowej - to jeśli jest to plik *.exe - to wystarczy go odpalić z dyskietką włożoną w stację (zapewne pod windą), jeśli jest to plik *.img to uzyj programu RawWrite - http://www.chrysocome.net/rawwrite


(Marcin1441) #3

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

lub

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... ED408EA73F


(Mbi33) #4

Dyskietki instalacyjne (startowe) dla Win2000 są na CD instalacyjnym w katalogu E:\BOOTDISK. Jest tam program makeboot.exe, który wystarczy uruchomić podając napęd a utworzy 4 dyskietki startowe (skorzystaj z helpu windowsowego Start/Pomoc wyszukaj: makeboot). W Twoim przypadku wystarczy ściągnąć dyskietkę startową np DOS 5.0 (ze stronki podanej wyżej (http://www.bootdisk.....) odpalić ściągnięte exe (utworzy dyskietkę), skopiować plik exe na dyskietkę (ten do podglądania BIOS wciągnięty z www). Przeładować kompa (UWAGA w BIOS musi być ustawione bootowanie z dyskietki FDD a nie z HDD), po zgłoszeniu się wiersza poleceń DOS wpisać BIOS.EXE czy jak tam się on nazywa i działać dalej...

UWAGA - jeśli w BIOS będzie ustawione bootowanie z HDD, to nic nie pomoże i trzeba wyjąć baterie z płyty na jakieś 20 min.


(Slepy13) #5

Sorry zapomniałem dodać, że mam WINXPSP2.

Złączono Posta : 04.03.2007 (Nie) 21:57

mbi33 i co potem mam po prostu uruchomić kompa jeszcze raz i będę miał normalnie Windowsa :?:

Aha jeszcze jedno, a coś się może stać z kompem, po tych akcjach :?:

Może się Windows, albo BIOS posypać :?:

Pytam bo zielony w to jestem :oops:


(Chok) #6

Czy nie łatwiej wyczyścić pamięć CMOS - przekładając zworkę na płycie głównej? Co prawda wiąże się to później z przywróceniem ustawień w BIOSIE ale to nie jest chyba tak skomplikowane :slight_smile:


(Slepy13) #7

No właśnie chodzi o to, żeby nie resetować, ale odczytać :wink:

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 19:44

Jest problem, bo to hasło w biosie jest już na początku uruchamiania komputera, tzn. tuż po kliknięciu w power, w tym oknie gdzie są informacje o biosie i memory testing to od razu tam jest Enter Password, więc (chyba, tak mi się wydaje) nie ma jak zastosować tego tricku z dosem.

Nie znacie jakichś innych sposobów na odczytanie hasła ?

Bo je skasować to umiem, to nie jest problem :twisted: