Bios i instalator windows nie wykrywa twardego dysku

Witam!

Mam dośc powazny problem z moim laptopem. Został on zakupiony w Anglii.

Otóż sformatowałem twardy dysk i chciałem na nowo zainstalowac windowsa viste 32 bitow.

Podczas instalacji, instalator nie może znależc twardego dysku i prosi o dodanie sterowników

I teraz pytanie czy sterowniki maja byc pod dysk twardy czy pod płyte główną??

Dodam ,że twardy dysk pracuje.

Chodzi o AHCI. Vista ma te sterowniki w sobie chyba że masz pirata a piratom nie pomagamy. Ala jak masz oryginał systemu a nie chce sie zainstalować to podaj mu odpowiedni sterownik SATA dla tego kontrolera co masz na dysku z zewnętrzej stacji dyskietek lub zintegruj płyte VISTY z tym sterownikiem za pomoca vLite, nagraj płytę tak zintegrowana i wtedy zaintaluj. Jak soobie też wyłaczyć SATA w biosie i przejśc na ATA, wtedy ci sie zainstaluje bez problemu. No chyba że to jest TOSHIBA to wtedy może sie to skończyc zakupem oryginalnej płyty RECOVERY do tego komputera za 140 dolarów (oczywiście w wersji angielskiej bo innej nie kupisz) lub wyrzucenie kompa do śmietnika #-o . Ale może sobie poradzisz. NIE KUPUJE SIE TAKICH RZECZY ZA GRANICĄ !!

A skąd moge wziąśc jaki to jest sterownik i kontroler . Z płyty się da odczytac??