BIOS i system nie widzą dysku Samsung 1TB

Witam.

W czwartek oglądałem mecz online ale zanim go obejrzałem zainstalowałem acestream. Wszystko ładnie się zainsatlowało, obejrzałem mecz i wyłączyłem komputer.

W piątek rano zamurowało mnie, że BIOS się długo włącza po czym nie wykrywa dysku twardego. Próbowałem zainstalować nowy system Win 7 Pro (oryginalny) i Win XP (oryginalny) ale w obu przypadkach nie ma gdzie zainstalować bo nie ma dysku do wyboru. Próbowałem narzędzi naprawy z płyty systemu Win 7, wpisywałem polecenia bootrec /fixmbr lub /fixboot /rebuildbcd. Myślałem, że skasował się plik boot z Win 7 i nawet na drugim wyjętym z szafy dysku do Win Xp dograłem Easy BCD ale po dołączeniu tego dysku 1TB Easy BCD ani Win Xp nie wykrywa tego dysku. Zresetowałem BIOS przez wyjęcie baterii, za pomocą zworki i nic. Dysk, pracuje słychać oznaki pracy i utrzymuje swoją temperaturę pracy. Proszę o pomoc miałem troszkę ważnych rzeczy i bardzo ich potrzebuję.

Dodam jeszcze specyfikację :

AMD Athlon 6400+ X2 3,2GHz

Płyta Gigabyte GA-MA-770 z BIOSEM F7 pobrałem  najnowszy za pomocą @BIOS i zainstalowałem

ATI Radeon 5670 HD 1GB/128bit DDR3

Nagrywarka LG SATA

Dysk Samsung HD103SJ 1TB - ten o którym jest temat na nim jest Win 7

Dziękuję za każdą pomoc.

Dysk jest wykrywany w BIOS?

Jak nie to najpewniej padła elektronika.

Czyli nic nie da się z tym zrobić?. :-x :-x

A da się w jakiś sposób odzyskać dane?

Kit z dyskiem mi najbardziej chodzi o odzyskanie danych.

A może być tak, że nie jest on wykrywany tylko u mnie dzisiaj idę sprawdzić do kolegi jeszcze dysk i jeśli u niego będzie to samo to oznacza że umarł?

Dokładnie, przetestuj go na innym PC, jak nie ruszy to padła w nim elektronika. Z odzyskaniem danych byłby wtedy spory kłopot.

A jeśli padła elektronika to jak się to objawia?

Słychać że pracuje ale jak pójdę do kolegi to napiszę co z tego wyszło.

Jak padnie elektronika to dysk pracuje, ale nie jest wykrywany ani w BIOSie ani w systemie.

Elektronikę można reanimować. Trzeba mieć drugi taki sam dysk np. z uszkodzony fizycznie ale ze sprawną elektroniką. Jak ktoś wie co jak to podmieni elektronikę.

Trudne do wykonania ale metoda sprawdzona.

Niestety sprawdziłem na komputerach u znajomych wszystkie pokazują ten sam komunikakt.

No  nic przełożyć elektroniki nie będę reanimować bo wątpie, że znajdę taki sam dysk tylko że uszkodzony oddam do serwisu i tyle.

A wiecie może ile mogą sobie policzyć za diagnozę ewentualne odzyskanie danych ale w serwisie Samsunga?

Akurat tak się składa, że pracuję w Bydgoszczy i tam jest serwis ale nie mam pojęcia ile mogą skasować a nie chcę żeby go wyczyścili tylko odzyskać dane.

“Jak padnie elektronika to dysk pracuje, ale nie jest wykrywany ani w BIOSie ani w systemie.”

Brednie !

Jeśli padnie elektronika, dysk nie pracuje.

Czy z dysku dobiegają jakieś dziwne dźwięki ?

Czy silnik po pewnym czasie przestaje pracować ?

MHDD go wykrywa ?

 

No niestety, może pracować lub nie (w sensie,że go słychać, że talerze się obracają), to nie są brednie?