Bios i system nie widzą napędu CD/DVD

Witam, Panowie mam problem tego typu iż BIOS oraz system Windows 7 nie widzą napędu, w menadżerze urządzeń nie ma żadnych trójkącików, ale jak wyciągnę i założę napęd to BIOS oraz system widzą, ale jak zrestartuje system to już nie. Kupiłem inny napęd, również założyłem i BIOS go zobaczył, system wykrył nowy sprzęt zainstalował sterownik, ale po ponownym uruchomieniu już ani BIOS ani system nie widzą, Proszę o pomoc :slight_smile:

Sprawdzałeś inny kabel/taśmę i pozostałe sloty?

Zainstalowany SP1 , ponownie Chipset oraz wszystkie aktualizacje z Windows Update?

A jakie programy np. związane z dyskami wirtualnymi ostatnio instalowałeś/usuwałeś ?

Będzie “kłopot” . Spróbuj tego , ale gwarancji nie daje bo opieram to na doświadczeniu :

 

http://support.microsoft.com/kb/894730/pl

 

http://www.fixitpc.pl/topic/930-problemy-z-dvd-w-systemach-vistawindows-7/

 

No właśnie żadnych programów typu, Deamon Tools, czy Power Iso, czy Alcohol nie instalowałem :slight_smile:

 

To jest laptop, z laptopem mam problem. Gdzie mam sprawdzić np ten napęd ? W miejsce dysku go nie założe, jest to napęd Sata ale nawet pod kompa go nie podepnę bo nie mam takiej przejściówki. Kabel sata podepnę ale normalnej wtyczki sata zasilającej już nie. Czytałem gdzieś na necie że może to być problem złącza na płycie głównej :slight_smile:

 

System Windows z SP1 zainstalowany, wydanie Kwiecień 2014 :slight_smile: Aktualizacje wyłączone są gdyż sprzęt nie jest zamocny i ciągłę działanie windows update w tle zamulało lapka :slight_smile: Sterowniki włącznie z chipsetem także zainstalowane :slight_smile:

WIN+R

REGEDIT.exe

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

LowerFilters ?

UpperFilters ?

 

Te wpisy mają kluczowe znaczenie .

Zapisz ich treść .

ok podeśle, tylko wróce do domu :slight_smile:

“No właśnie żadnych programów typu, Deamon Tools, czy Power Iso, czy Alcohol nie instalowałem”

ANYDVD , ANYDVD HD ?

 

 

A więc w tej zakładce rejestru widnieją takie wpisy jak :

 

Domyślna -> REG_SZ ->DVD/CD-ROM drives

Class -> REG_SZ -> CDROM

ClassDesc -> REG_SZ -> @%SystemRoot%\System32\StorProp.dll,-17001

EnumPropPages32 -> REG_SZ -> storprop.dll,DvdPropPageProvider

IconPath - > REG_MULTI_SZ ->%SystemRoot%\System32\imageres.dll,-30

Installer32 -> REG_SZ  -> storprop.dll,DvdClassInstaller

NoInstallClass -> REG_SZ -> 1

SilentInstall -> REG_SZ  -> 1

 

Nie żadny z tych :slight_smile: a zwracam zawsze uwagę na to co instaluje :wink:

Wpisy są prawidłowe . Co źle “wróży” sprawie . Jak system “widzi” DVD jakie są szczegóły sterownika (Menedżer Urządzeń) ?

 

Nie widzi, nie widnieje w Menadżer urządzeń taki napęd jaki jest zamontowany.

“ale jak wyciągnę i założę napęd to BIOS oraz system widzą”

To działa ?

 

Zaraz po zakupie nowego napędu i założeniu, został wykryty przez Bios i system, ale po włożeniu płyty i ponowym uruchomieniu laptopa w celu zbootowania z płyty, przestał działać i w Biosie znów znikł :slight_smile: Kiedy znów wyciągnąłem i założyłem Bios i system już nie rozponali napędu i Biosie pisze Not Detected

W BIOSIE SATA dla DVD działa w trybie IDE ?

 

Nie, napęd jest SATA i Bios widział go na początku ten raz pierwszy jako sata

Przestaw na IDE .

 

ale konkretnie którą opcje ?

Każdy BIOS jest inny . Trzeba szukać czy w ogóle jet tak opcja . 

Nie jest wykluczone , że “padł” kontroler SATA od DVD .

Ale nie pomogła nic zmiana na IDE, czyli płyta główna do wymiany ?

Wszystko na to wskazuje .