Bios [jak zaktualizowac]

(xPatrykPlayX) #1

Hej,

Pomożecie? Mam problem z aktualizacją BIOS po prostu nie wiem jakim programem itd. Proszę o pomoc.
Tutaj zdjęcie płyty głównej oraz BIOSU.
http://screenshot.sh/m1QBpCHd7VuyO

(Semtex) #2

Może najpierw powiedz dlaczego chcesz aktualizować BIOS? Dzieje się coś niepokojącego, coś nie działa?

(Kpc21) #3

Zazwyczaj BIOS i oprogramowanie do jego aktualizacji pobrać można ze strony producenta płyty głównej.

W przypadku laptopa - ze strony producenta laptopa.

(xPatrykPlayX) #4

Tak karta graficzna nie działa :slight_smile:

(xPatrykPlayX) #5

Wiem pobralem ten program od Acer’a ale ja lapka nie mam ani kompa tez nie od acera tylko plyte

(Cedar) #6

[quote=“Kpc21, post:3, topic:523312”]
Zazwyczaj BIOS i oprogramowanie do jego aktualizacji pobrać można ze strony producenta płyty głównej.[/quote]
Czy w tym zdaniu jest dla Ciebie coś niezrozumiałego?

PS. strasznie się czyta to co “piszesz” - interpunkcja do d…

(JNJN) #7

Karta włożona kabel podpięty do płyty głównej obraz jest

No sam napisałeś, że działa?

A ja napisałem Ci, co trzeba zrobić.

(xPatrykPlayX) #8

Ja chcę żeby mi działała Sapphire Radeon HD 7750 a nie zintegrowana grafika.

(JNJN) #9

No cytuje Twoje słowa.

Edit:

Chyba już wiem… tak piszesz - moja gafa.

To firmowa płyta, bios znalazłeś w ogóle - może nie być w ogóle.

Ja nie znalazłem sterowników do tej płyty i rzuć jak coś linkiem.

I tu aktualizacja biosu to raczej tylko z dyskietki 1.44 MB.

Wrzuć zdjęcia biosu - może trzeba po prostu przełączyć na PCIE i ruszy.

(Kpc21) #10

No to w jaki niby sposób wykonałeś screenshot zamieszczony w pierwszym poście (z którego, swoją drogą, nie wynika jednoznacznie, jaka to płyta - są tylko modele układów na tej płycie, takich jak chipset czy mostek południowy)?

Odczytaj model płyty po prostu z oznaczeń na jej powierzchni, zainstaluj ją w komputerze, nie wiem jak wygląda to oprogramowanie do aktualizacji BIOS-u, ale jak działa w systemie operacyjnym, to należałoby podpiąć dysk twardy i zainstalować na nim system (ewentualnie wykombinować coś z WinPE) - i dokonaj aktualizacji.

Jeśli rzeczywiście tego potrzebujesz, bo twoje posty są nieścisłe.

I upewnij się, że pobrałeś dobry BIOS do twojej płyty…

(xPatrykPlayX) #11

Ja twoje. Tłumaczę Ci podłączam nowa kartę na wejście PCI x16. Podpinam przez kabel HDMI do monitora obrazu brak podpinam do płyty głównej obraz jest. Problem polega na tym iż, karty w ogóle nie wykrywa w menadzerze urządzen nie wykrywa karty. Specjalne sprawdzałem i karta graficzna jest ciepła.

(JNJN) #12

Masz rację - dopiero doczytałem i skumałem… Czas skończyć na dzisiaj pisanie.

(xPatrykPlayX) #13

Tutaj bios: https://www.acer.com/ac/en/US/content/support-product/339?b=1
Zdjęcie wrzucę zaraz po resecie kompa :slight_smile:

(JNJN) #14

No to wszystko masz, bios - ale sprawdź, bo może masz aktualny i aplikację i z poziomu systemu zrobisz aktualizację jak coś.

Aplikacja pod W7 64.

https://global-download.acer.com/GDFiles/Application/Application/Application_Acer_1.02.3502_W7x64W7x86_A.zip?acerid=634698959199582896&Step1=DESKTOP&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20M1200&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6

Bios
https://global-download.acer.com/GDFiles/BIOS/BIOS/BIOS_Acer_R03.B3_A_Aspire%20M1200%20&%20M1201.zip?acerid=633866876663695884&Step1=DESKTOP&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20M1200&OS=ALL&LC=en&BC=ACER&SC=PA_6

Ale przed wgrywaniem biosu spróbujemy ręcznie przełączyć kartę - czyli zdjęcia daj czytelne.

(xPatrykPlayX) #15

Zdjęcia załącznik

(Veers) #16

Przecież ma wszystko, pięknie pokazane w pdf który ściąga z biosem…
Zresztą - moim zdaniem aktualizacja BIOSu nic tu nie wniesie. Powinno wystarczyć przestawienie w BIOSie opcji “Init Display First = PCIEx”, i tyle (albo aż tyle - bo potem będzie musiał jeszcze odbyć nierówną walkę ze sterownikami).

(xPatrykPlayX) #17

Wiem. Własnie nie moge tej opcji w BIOSIE znalezc przegladam i nic takiego nie widze

(mrFreeze) #18

Jak sam zdjęcie z tą opcją powyżej załączyłeś nawet na czerwono podświetlone. Wejdź w tą opcję i pierwsze ma być PCIE. Jak masz wątpliwości to wrzuć fotkę z tej opcji. Karta na pewno sprawna?

(xPatrykPlayX) #19

Na innym kompie działa to i sprawna :grinning:

(xPatrykPlayX) #20

Zostaje zanieść kompa do serwisu