Bios, jak zrobić screen?

Tak jak w temacie - czym bądź jak zrobić screenshot biosu. Często w różnych gazetach sa obrazki biosu, jego ustawień, itd. i zastanawiam sie jak to można zrobić. Wiecie może?

Osobiście nie znam programu do robienia zrzutów pod BIOS-iem…

A co do gazet - fotografują ekran aparatem cyfrowym i zamieszczają zdjęcia :wink:

Slyszalem kiedys ze wystarczy nacisnac printscreen i bedzie w schowku no ale czy dziala nie wiem

Nie można zrobić zrzutu obrazu Biosa, bo za każdym razem po wyjściu z niego komp się restartuje a wraz z nim cała pamięć RAM, gdzie tenże screen by ewentualnie przebywał. Ustawiasz aparat na statywie, wyłączasz lampę błyskową i pstrykasz.

Tylko musisz mieć dobry monitor (szybkie odświeżanie) żeby smug nie było :wink:

Jedyne wyjscie to aparat cyfrowy.

Potem tylko dobrze obrobic na komputerze i wkleic tam gdzie chcesz.

W czasopismach rowniez robia zrzuty aparatem cyfrowym ( chocby w KS-Ekspert ).

Da się to zrobić.

Naciśnij w biosie PrintScreen, podczas gdy będziesz miał włączoną drukarkę.

Powinno wydrukować Ci zrzut.

BIOS się rządzi swoimi prawami wyświetlania grafiki i o doborze odświeżania nie ma mowy. Na wszystkich monitorach będzie to samo.

Złączono Posta : 08.08.2005 (Pon) 11:58

A sterowniki do drukarki skąd weźmiesz :?: BTW nigdy nie słyszałem o takiej zależności, którą tutaj nam imputujesz…

Ja tez o tym slyszalem ale nie wiem czy to dziala, moze ktos sie pokusi o sprawdzenie

Nie działa. Ja mam cały czas drukarkę włączoną i strzelam PrintScreen kilkanaście razy dziennie.

To sobie poczytaj tu ;]

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &highlight

No ale chybe nie w BIOS-ie :wink:

I tak się w tym temacie, co go zlinkowałeś skończyło na robieniu zdjęć :]

Możesz wydrukować:

Jeżeli zajdzie konieczność spisania wszelkich ustawień Bios-u, a nie chce się nam tego robić ręcznie, to możemy sobie wszystko wydrukować, oczywiście mając podłaczoną drukarkę.

Cały proces opiera się o przejście do Bios-u, “wejścia” do dowolnych ustawień i kliknięcia kombinacji klawiszy: Shift_Print Screen

Dobra koniec sporów :smiley: Najlepszym wyjściem będzie chyba zrobie zdjęcia cyfrówką.

Sebastian , u mnie nie działa (na razie spr. na jednym kompie, gdzie drukarkę atramentową mam na USB).

Z tym urządzeniem jest problem w BIOS-ie, bo jest to zaawansowane urządzenie… Spróbuj na LPT :slight_smile:

Na LPT mam na tym kompie, z którego teraz piszę. Ale go z kolei teraz wyłączyć nie mogę. Za jakieś 3-4 godziny owszem, sprawdzę.

Sprawdzane na LPT. Na 100 % działa. Przynajmniej u mnie.

No OK, załóżmy, że na FTP działa każdemu. Tyle że to marna pociecha w obliczu coraz większego odsetku drukarek pracujących w interfejsie USB. Właściwie nowej drukarki na LPT się już nie kupi.