Bios Kode

Witam

Przed kilku laty kupiłem komputer i nie miałem potrzeby zaglądać do Bios-a. Dziaj próbowałem i nie mogę się dostać, jest zsłożone kode.

Napisałem maila do firmy gdzie go kupiłem, i poprosiłem kode dostępu do Bios-a . Powiedziano mi że mój komputer nie jest więcej na gwarancji i będzie mnie to kosztować. Czy to nie beszczelność.

Czy jest jakiś sposób dostać się do Bios-a bez kodu ?

Zrobiłem Bios Update MD 3500 , kode jest jednak dalej. I ja nie mam dostępu.

Pozdr. :cry:

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

hmmm może poszukaj pod twoja płytę albo pod twojego biosa na googlach uniwersalne hasła do biosa :slight_smile: powinno pomódz :slight_smile:

Na płycie głównej powinna być zworka Clear CMOS. Możesz z niej skorzystać. Jeśli to nie pomoże, to wyjmij baterię z płyty głównej na pół godziny, a komputer odłącz całkiem od sieci zasilającej.

Na płycie jest bateria - obok powinna być zworka opisana jp1 lub jp2 lub clear comos - są tam 3 piny - zworka zwiera 2 a jeden jest pusty. Należy przełożyć zworkę tak żeby zwierała ten pusty + jeden z tych dwóch. Przełożyć zworkę z powrotem i po sprawie. Ewentualnie wyjąć baterię na chwilę lub jeżeli nie pomoże to na całą noc. Bios powróci do ustawień fabrycznych.