Bios-Load Optimized Defaults,brakUSB

Po wybraniu opcji Load Optimized Defaults komputer przestał widzieć złącza USB co za tym idzie sprzętu podłączonego pod USB

tez nie widział.Co zrobić żeby wszystko wróciło do normy bardzo proszę o pomoc to bardzo ale to bardzo pilne :frowning: :frowning:

Wejdź w okno Integrated Peripherals i włącz wszystkie kontrolery USB.

  • USB Controller;

  • USB 2.0 Controller i inne.

I to napewno zadziała ? mugłbyś dać screena tego okna?

BIOS AMI -> KLIK

BIOS Award ->KLIK

Przy kontrolerze USB przełączasz na ENABLED (włączone). Prawdopodobnie ustawione masz na DISABLED (wyłączone).

Ty Masz Bios Phoenix-Award, ale wygląda jak AMI. To jest zrzut z Twojej płyty (tej z podpisu): http://img.wklej.org/images/28743Clipboard02as.jpg

Ustaw identycznie jak na tym zrzucie.

Ogromne dzięki za pomoc a załóżmy że zrobiłem tak jak mówicie i złącza usb nadal nie będą funkcjonowały co wtedy? Mam na myśli to czy może być inna przyczyna tego problemu?

Sprawdź to, a potem w menu start->uruchom->wpisz devmgmt.msc

W menedżerze urządzeń sprawdzasz, czy kontroler USB jest widoczny, czy są jakieś znaki zapytania lub wykrzykniki.

ok pytam tak na zaś ponieważ dopiero jutro będę miał dostęp do tego pc więc chce znać rozwiązanie tego problemu

To na zaś powiem, że gdyby pojawiły się znaki zapytania, to ściągnij najnowsze sterowniki do płyty głównej, stare odinstaluj i zainstaluj te najnowsze. Jeżeli są wykrzykniki, to kliknij prawym przyciskiem myszy na nim, odinstaluj, włącz na nowo komputer i niech system na nowo zainstaluje to urządzenie.

Tylko jest pewien problem ponieważ właśnie zainstalowałem na nim nowy system i nie mam do niego żadnych sterowników a chciałem je ściągnąć z internetu ale teraz kiedy nie mam dostępu do neta bo modem jest na usb to instalowanie nowych sterowników wykluczam

To zainstaluj te, które otrzymałeś na płycie dołączonej do płyty głównej.

Nie otrzymałem takowych ponieważ komputer został zakupiony przez mojego znajomego od jakiegoś gościa i on mu ich nie dał…

A nie możesz ich gdzieś ściągnąć i przenieść na pendrivie?

juz mam sterowniki do grafiki teraz potrzebuje do realteka starego nie wiem jaki model

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz model płyty głównej. Podaj także zawartość pola Komputer->Podsumowanie->Multimedia.

To jest ta płyta z podpisu, czy nie? Jak z podpisu tyo wszystko znajdziesz tutaj :arrow: Klik, rozwiń audio, wybierz sterowniki do Twojego systemu i kliknij Global.

Nie to nie jest płyta z podpisu a co do dźwięku myliłem się to jest jakiś stary creative sund… Problem z usb rozwiązany a co do sterowników do dźwięku to jeszcze się odezwę w nowym topicu i jeszcze małe pytanko czy na tych zoptymalizowanych opcjach w biosie wszystko będzie poprawnie działało??Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: