Bios-Load Optimized Defaults,brakUSB

(Karolstronie) #1

Po wybraniu opcji Load Optimized Defaults komputer przestał widzieć złącza USB co za tym idzie sprzętu podłączonego pod USB

tez nie widział.Co zrobić żeby wszystko wróciło do normy bardzo proszę o pomoc to bardzo ale to bardzo pilne :frowning: :frowning:

(Cosik Ktosik) #2

Wejdź w okno Integrated Peripherals i włącz wszystkie kontrolery USB.

• USB Controller;

• USB 2.0 Controller i inne.

(Karolstronie) #3

I to napewno zadziała ? mugłbyś dać screena tego okna?

(Seba86mu) #4

BIOS AMI -> KLIK

BIOS Award ->KLIK

Przy kontrolerze USB przełączasz na ENABLED (włączone). Prawdopodobnie ustawione masz na DISABLED (wyłączone).

(Cosik Ktosik) #5

Ty Masz Bios Phoenix-Award, ale wygląda jak AMI. To jest zrzut z Twojej płyty (tej z podpisu): http://img.wklej.org/images/28743Clipboard02as.jpg

Ustaw identycznie jak na tym zrzucie.

(Karolstronie) #6

Ogromne dzięki za pomoc a załóżmy że zrobiłem tak jak mówicie i złącza usb nadal nie będą funkcjonowały co wtedy? Mam na myśli to czy może być inna przyczyna tego problemu?

(Cosik Ktosik) #7

Sprawdź to, a potem w menu start->uruchom->wpisz devmgmt.msc

W menedżerze urządzeń sprawdzasz, czy kontroler USB jest widoczny, czy są jakieś znaki zapytania lub wykrzykniki.

(Karolstronie) #8

ok pytam tak na zaś ponieważ dopiero jutro będę miał dostęp do tego pc więc chce znać rozwiązanie tego problemu

(Cosik Ktosik) #9

To na zaś powiem, że gdyby pojawiły się znaki zapytania, to ściągnij najnowsze sterowniki do płyty głównej, stare odinstaluj i zainstaluj te najnowsze. Jeżeli są wykrzykniki, to kliknij prawym przyciskiem myszy na nim, odinstaluj, włącz na nowo komputer i niech system na nowo zainstaluje to urządzenie.

(Karolstronie) #10

Tylko jest pewien problem ponieważ właśnie zainstalowałem na nim nowy system i nie mam do niego żadnych sterowników a chciałem je ściągnąć z internetu ale teraz kiedy nie mam dostępu do neta bo modem jest na usb to instalowanie nowych sterowników wykluczam

(Cosik Ktosik) #11

To zainstaluj te, które otrzymałeś na płycie dołączonej do płyty głównej.

(Karolstronie) #12

Nie otrzymałem takowych ponieważ komputer został zakupiony przez mojego znajomego od jakiegoś gościa i on mu ich nie dał..

(Cosik Ktosik) #13

A nie możesz ich gdzieś ściągnąć i przenieść na pendrivie?

(Karolstronie) #14

juz mam sterowniki do grafiki teraz potrzebuje do realteka starego nie wiem jaki model

(Cosik Ktosik) #15

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz model płyty głównej. Podaj także zawartość pola Komputer->Podsumowanie->Multimedia.

To jest ta płyta z podpisu, czy nie? Jak z podpisu tyo wszystko znajdziesz tutaj :arrow: Klik, rozwiń audio, wybierz sterowniki do Twojego systemu i kliknij Global.

(Karolstronie) #16

Nie to nie jest płyta z podpisu a co do dźwięku myliłem się to jest jakiś stary creative sund... Problem z usb rozwiązany a co do sterowników do dźwięku to jeszcze się odezwę w nowym topicu i jeszcze małe pytanko czy na tych zoptymalizowanych opcjach w biosie wszystko będzie poprawnie działało??Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: